کد خبر: 15204
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۵

شعار سال: چند ماه پیش عباس آخوندی با تمایل زیاد برای نشستن روی صندلی شهرداری تهران، از وزارت راه استعفا کرد. اما نه تنها دست او از رسیدن به صندلی وزارت راه خالی ماند بلکه حالا شاهد است که یاران و همکاران دیروز قالیباف، در حال نشستن روی صندلی‌های استراتژیک این وزارتخانه هستند. مازیار حسینی یکی

مهره چینی مقدماتی برای حرکت نواصولگرایان

شعار سالچند ماه پیش عباس آخوندی با تمایل زیاد برای نشستن روی صندلی شهرداری تهران، از وزارت راه استعفا کرد. اما نه تنها دست او از رسیدن به صندلی وزارت راه خالی ماند بلکه حالا شاهد است که یاران و همکاران دیروز قالیباف، در حال نشستن روی صندلی‌های استراتژیک این وزارتخانه هستند.

مازیار حسینی یکی از نزدیک‌ترین مدیران شهری دوره قالیباف بود. او سال‌ها معاون فنی عمرانی شهرداری تهران بود و در سال ۹۲ گفته می‌شد اگر قالیباف به ریاست جمهوری برسد، مسئولیت وزارت راه یا یکی از معاونت‌های مهم وزارتخانه را به مازیار حسینی خواهد سپرد. او در دوره دوم قالیباف در معاونت حمل و نقل و ترافیک حضور داشت. باشگاه خبرنگاران جوان درباره شخصیت او می‌نویسد «جوان، مستعد با تجربه و به قول خودش ‍ژیگول، اما به شدت عملیاتی.» قالیباف به ریاست جمهوری نرسید، اما مازیار حسینی وارد وزارت راه شد.

حسینی مرداد ۹۷ به عنوان مدیر عامل جدید شرکت بین‌المللی توسعه ساختمان انتخاب شد. در دی ماه سال گذشته محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی طی حکمی سید مازیار حسینی را به سمت معاون وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن و ساختمان منصوب کرد. البته مازیار حسینی همچنان عضو هیات مدیره جدید شرکت بین‌المللی توسعه ساختمان هم هست.

رضا نگهبان نیز از دیگر مدیران شهری محبوب سردار قالیباف به شمار می‌رفت که در مسئولیت‌های مهمی از جمله شهرداری منطقه ۷ فعالیت کرده بود و با روی کار آمدن تیم جدید در شهرداری تهران، از مسئولیت‌های سابق کنار رفت. با این حال روز گذشته وزیر راه و شهرسازی طی حکمی رضا نگهبان را به‌عنوان مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران منصوب کرد. وی جایگزین محمدزاه می‌شود که خردادماه ۹۵ با حکم آخوندی وزیر سابق راه مدیرکل شده بود.

در حالی که قالیباف در حال سازماندهی نزدیکان خود برای انتخابات مجلس یازدهم است، این مهره چینی‌ها می‌تواند در ثبات برخی وزیران دولت روحانی در مجلس آینده موثر باشد.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری رویداد 24 ، تاریخ انتشار 6تیر 98، کد خبر: 179532، www.rouydad24.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها