کد خبر: 15213
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۷

شعار سال:بانک ملت با سرمایه 5 هزار میلیاردتومانی از انگلستان خسارت 21 هزار میلیارد تومانی می گیرد هر چه زمان به جلو می رود ابعاد کذب ماجرای اخذ غرامت…..  بانک ملت با سرمایه 5 هزار میلیاردتومانی از انگلستان خسارت 21 هزار میلیارد تومانی می گیرد هر چه زمان به جلو می رود ابعاد کذب ماجرای

ماجرای اخذ غرامت 6/1 میلیارد دلاری بانک ملت با وکیل بهایی

شعار سال:بانک ملت با سرمایه 5 هزار میلیاردتومانی از انگلستان خسارت 21 هزار میلیارد تومانی می گیرد هر چه زمان به جلو می رود ابعاد کذب ماجرای اخذ غرامت…..

 بانک ملت با سرمایه 5 هزار میلیاردتومانی از انگلستان خسارت 21 هزار میلیارد تومانی می گیرد هر چه زمان به جلو می رود ابعاد کذب ماجرای اخذ غرامت 6/1 میلیارد دلاری بانک ملت با وکیل بهایی از وزرات خزانه داری انگلستان آشکارتر می گردد.

 در جدیدترین اظهار نظرهای مدیران بانک ملت وآقای محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت  ادعا می کند که اگر بدون هماهنگی با دولت انگلستان موضوع توافق با وزارت خزانه داری انگلستان فاش گردد “ممکن است تفاهم نامه لغو شود” به آقای بیگدلی باید یادآور شویم که پایه و اساس و اصلی ترین محور تفاهم نامه ادعایی میزان غرامت ادعایی در مقابل سازش است که فقط از زبان آقای زایوالا این موضوع بیان شده که غرامت 6/1 میلیارد دلار است این چه تفاهم نامه محرمانه ای است که کلیدی ترین عنصر این تفاهم نامه یعنی مبلغ اخذ غرامت محرمانه نیست ولی اینکه به ادعای دروغین وزارت خزانه داری در مورد قسط بندی این بدهی و زمان بندی تسویه بدهی محرمانه است و اگر آشکار گردد ممکن است تفاهم نامه لغو گردد.
آقای زایوالا و آقای بیگدلی ادعا می کنند که علاوه برغرامت 6/1 میلیارد پوندی که دولت انگلستان باید به بانک ملی بدهد در طی ده سال گذشته دولت انگلستان 35 میلیون پوند بابت هزینه های دادگاهی در کشور انگلستان به وکلا و با ریسترها پرداخت کرده است آیا افکار عمری ایران و کسانیکه بیش از یک دهه اخبار و اطلاعات در مورد این پرونده را پیگیری می کردند می خواهند بدانند که بانک ملت که در این پرونده شاکی بوده است در طی یک دهه گذشته چند میلیون پوند از جیب بیت المال هزینه آقای زیوالا و شرکت خانوادگی او کرده که با این پرونده میلیونها دلار به جیب زده است برای خود و خانواده که یک شرکت بهره برداری در انگلستان ایجاد کرده اند.

آقای بیگدلی مدیرعامل بانک ملت قبل از اینکه این غرامت ادعایی به حساب بانک ملت واریز گردد و حتی مبلغ آن مشخص باشد در مورد نحوه دریافت غرامت یک توافقنامه محرمانه صحبت می کند.

چگونه است که بانک ملت ادعا می کند از سال 2013 وزارت خزانه داری دولت انگلستان را محکوم کرده و اجازه فعالیت در انگلستان یافته است. بانک ملت که این ادعا را دارد بایستی به افکار عمومی ایران جواب بدهد چه فعالیت بانکی شعبه این بانک از سال 2013 میلادی که ادعا می کنند تحریمها برعلیه بانک ملت پس از ارائه شکایت بانک ملت به دادگاه عالی انگلستان لغو گردید چه فعالیت تجاری بانک ملت در انگلستان انجام داده است، آیا شعبه بانک ملت در کشور انگلستان توانسته است حتی یک مبادله مالی با بانک های انگلیسی و دیگر بانکها داشته باشد که به ادعای مدیرعامل این بانک با فعالیت آقای زایوالا فعالیت های این بانک در انگلستان به حالت عادی برگشته است.
چه مزیتی شعبه بانک ملت ایران از سال 2013 به بعد که مدیر عامل بانک ادعا می کند فعالیت های بانک ملت در انگلستان آزاد شده است نسبت به شعبات دیگر بانکهای ایرانی از جمله شعب بانک ملی و بانک صادرات و پرشین بانک و غیره داشته است.

مدیرعامل بانک ملت توضیح دهد که چگونه وزارت خزانه داری انگلستان و یا حتی دادگاه عالی این کشور غرامت 6/1 میلیارد پوندی برای عدم فعالیت چند ماهه بانک ملت در کشور انگلستان یک غرامت حداقل 3 برابری سرمایه بانک در بازار اول بورس ایران پرداخت می کند.

این یکی از شاهکارهای دروغ پراکنی است که ادعا شود بانک ملت 3 برابر سرمایه بانک در بازار اول بورس را به دلیل چند ماه عدم فعالیت در کشور انگلستان از وزارت خزانه داری انگلستان دریافت کرده است.

آقای زایوالا وکیل بهایی و آقای بیگدلی بایستی اعلام دارند که چگونه بر وزارت خزانه داری انگلستان در کشور انگلستان برای دفاع از خود در دادگاه عالی انگلستان 35 میلیون پوند هزینه می کند ولی هزینه های بانک ملت ایران یک سی و پنج این هزینه می باشد.

لازم است مقامات نظارتی و بانکی به این موضوع اصلی ورود کنند و از تضییع حقوق بیشتر بیت المال از سوی آقای زایوالا و همدستان ایرانی او جلوگیری بعمل آورند.

شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری تحلیلی بولتن نیوز،تاریخ انتشار:6تیر 1398،کدخبر:615514،www.bultannews.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها