کد خبر: 15153
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۸

شعار سال: نادر فلاحی در خصوص ثبت خانه خاندان موذن‌زاده اردبیلی به‌عنوان یک اثر ملی اظهار کرد: در پی رونمایی از ثبت ملی شیوه مداحی استاد سلیم موذن زاده، موضوع ثبت ملی خانه این خاندان جلیل القدر توسط فرزند وی، ودود مؤذن مطرح شد. وی ادامه داد: این مهم به سازمان میراث فرهنگی انتقال یافت و

ثبت ملی خانه خاندان مؤذن‌زاده اردبیلی

شعار سال: نادر فلاحی در خصوص ثبت خانه خاندان موذن‌زاده اردبیلی به‌عنوان یک اثر ملی اظهار کرد: در پی رونمایی از ثبت ملی شیوه مداحی استاد سلیم موذن زاده، موضوع ثبت ملی خانه این خاندان جلیل القدر توسط فرزند وی، ودود مؤذن مطرح شد.

وی ادامه داد: این مهم به سازمان میراث فرهنگی انتقال یافت و با موافقت سازمان میراث فرهنگی کشور این خانه تاریخی به‌منظور معرفی گوشه‌ای از چندین دهه خدمات فرهنگی خاندان مؤذن‌زاده اردبیلی به ثبت ملی رسید.

مدیر‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل تصریح کرد: ثبت این خانه تاریخی به‌منظور ادای دین به خاندان مؤذن‌زاده اردبیلی و انتقال میراث معنوی آن‌ها به نسل‌های آتی انجام شده و به‌عنوان گنجینه‌ای از میراث معنوی و فرهنگی این استان محسوب می‌شود.

فلاحی تأکید کرد: خانه خاندان موذن‌زاده اردبیلی مربوط به اواخر دوره قاجار و اوایل دوره پهلوی است که در ۴۸۸ متر مربع به ثبت رسیده است.

وی در پایان گفت: استاندار اردبیل در خصوص تأمین اعتبار خرید این خانه دستورات لازم را صادر کرد تا بعد از خرید بتوان نسبت به راه‌اندازی موزه اقدام کرد.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی آنا، تاریخ انتشار 6 تیر 98، کد خبر: 401027، www.ana.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها