کد خبر: 14838
تاریخ انتشار: سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴

شعارسال: هادی کیادلیری گفت: طرح تنفس یکی از راهکارهای حفظ، احیا و تقویت جنگل است که می‌تواند قاچاق چوب را کاهش دهد. وی خاطرنشان کرد: هیچ اهرمی در دست متخصصان برای جلوگیری از تخریب جنگل وجود ندارد و تنها می‌توان با آگاهی دادن به مردم درباره منابع طبیعی به حفظ جنگل کمک کنیم. رئیس انجمن

۷۰ نوع آفت گیاهی در جنگل‌های ایران طغیان کرده‌اند

شعارسال: هادی کیادلیری گفت: طرح تنفس یکی از راهکارهای حفظ، احیا و تقویت جنگل است که می‌تواند قاچاق چوب را کاهش دهد.

وی خاطرنشان کرد: هیچ اهرمی در دست متخصصان برای جلوگیری از تخریب جنگل وجود ندارد و تنها می‌توان با آگاهی دادن به مردم درباره منابع طبیعی به حفظ جنگل کمک کنیم.

رئیس انجمن جنگلبانان ایران افزود: ایران سرزمین همه ماست و اگر این سرزمین تخریب شود همه ما بازنده هستیم؛ مهم این است که باید مسئولان برنامه‌محور تولیت مدیریت منابع طبیعی را عهده‌دار شوند.

کیادلیری خاطرنشان کرد: جنگل‌های شمال مثل سدهای طبیعی عمل و آب را در خود ذخیره می‌کنند و به همین دلیل باید به این منابع برای ادامه زندگی ارزش دهیم.

وی هویت، فرهنگ، زیبایی، معماری، لباس و حتی موسیقی گیلان را متأثر از جنگل دانست و افزود: طبیعت و منابع طبیعی کشور عامل محرکی برای جذب گردشگر به این منطقه است و اگر جنگل‌ها را نابود کنیم، این فرهنگ از بین خواهد رفت.

رئیس انجمن جنگلبانان ایران گفت: ۷۰ نوع آفت گیاهی و جنگلی از سال ۷۵ در کشور به وجود آمده است که این آفت‌ها در ۳۰۰ هزار هکتار جنگل طغیان کرده‌اند.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری آنا ، تاریخ انتشار: 4 تیر 1398 ، کدخبر: 400422 ، www.ana.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها