کد خبر: 14835
تاریخ انتشار: سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۵

شعارسال: روز گذشته سایت صندوق بازنشستگی کشور در راستای شفافیت مالی گزارش حقوق و مزایای دریافتی اعضای هییت مدیره صندوق، مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا در سال ۱۳۹۷ را منتشر کرد. این شرکت که در زمینه‌های گردشگری، صنعت و معدن و حمل و نقل فعالیت دارد از هلدینگ‌های زیرمجموعه

چه کسانی در صندوق بازنشستگی حقوق نجومی گرفتند؟

شعارسال: روز گذشته سایت صندوق بازنشستگی کشور در راستای شفافیت مالی گزارش حقوق و مزایای دریافتی اعضای هییت مدیره صندوق، مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا در سال ۱۳۹۷ را منتشر کرد.

این شرکت که در زمینه‌های گردشگری، صنعت و معدن و حمل و نقل فعالیت دارد از هلدینگ‌های زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشوری است.

در این گزارش آمده است، متوسط ناخالص دریافتی ماهانه، ولی آذروش نماینده سابق مردم اردبیل، نمین و نیر در مجلس ششم و هفتم شورای اسلامی که نشان لیاقت و مدیریت در جشنواره شهید رجائی را اخذ کرده بود و از ابتدای اسفندماه سال ۹۵ به عنوان مدیرعامل و نایب‌رئیس هیئت‌مدیره هلدینگ سرمایه‌گذاری آتیه صبا منصوب‌شده بود رقمی حدود ۶۳ میلیون تومان و متوسط ناخالص دریافتی ماهانه علی محمد علیخان زاده رییس هیات مدیره حدود ۵۰ میلیون تومان بوده است.

همچنین میزان دریافتی ماهانه سیدعلیرضا میرنیا عضو هیات مدیره این هلدینگ ۲۳ میلیون تومان و علیرضا بیگدلی آذری یکی دیگر از اعضای هیات مدیره ۱۴ میلیون تومان به طور میانگین دریافتی داشته اند.

این اتفافات در حالی رخ داده که قرار بود پرونده حقوق بگیران نجومی در دولت اول حسن روحانی بسته شود، اما واقعیت آن است که تا سال گذشته مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا حقوق‌های نجومی دریافت می‌کرده اند.

به نظر می‌رسد علی ربیعی سخنگوی دولت دوازدهم و وزیر پیشین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید پاسخگوی این پرسش باشد که چرا مدیران ارشد صندوق بازنشستگی از زیرمجموعه‌های این وزارتخانه مهم که باید مرکز نمونه در فسادستیزی از دید مردم و ناظران دستگاه‌های اجرایی باشد همچنان مدیرانش حقوق‌های نجومی دریافت کنند؟

محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آئین تکریم ” جمشید تقی زاده ” و معارفه “سید میعاد صالحی ” مدیرعامل جدید صندوق بازنشستگی کشوری گفته بود اصل پایداری و موضوع شفاف سازی زمانی از نگاه مردم قابل باور است که همه امور در اتاقی شیشه‌ای رخ دهد.

شریعتمداری در این مراسم با تاکید بر اینکه باید جلوی تخلفات گرفته و تکرار نشود گفته بود برخی افراد حقوق‌های کلانی دریافت کرده اند که نامشروع است و باید آنرا پس بدهند.

شریعتمداری در این جلسه متعهد شد تا این مطالبات را پیگیری کند او گفته بود نباید تعهدی بدهیم که از انجام آن برنمی آییم حال باید دید وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی که بر اساس وعده خود این افراد نجومی بگیر را پیدا و میزان حقوق‌های دریافتی شان را افشاء و اعلام کرده است چه زمانی اقدام به پس گرفتن این مطالبات خواهد کرد.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از پایگاه خبری تحلیلی رویداد24 ، تاریخ انتشار: 4 تیر 1398 ، کدخبر: 179356 ، www.rouydad24.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها