کد خبر: 14533
تاریخ انتشار: دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ - ۰:۳۸

شعار سال : ریزش قیمت طلا و سکه در حالی رخ داد که قیمت ها در بازار جهانی رشدی شگفت انگیز را تجربه کرده بود . افزایش قیمت ها حتی رکورد ۵۰ دلار را نیز زد ،با این حال پیش بینی برخی فعالان بازار در خصوص افزایش قیمت ها درست از آب در نیامد .

چرا پیش‌بینی‌ها درباره انفجار قیمت طلا درست از آب در نیامد؟

شعار سال : ریزش قیمت طلا و سکه در حالی رخ داد که قیمت ها در بازار جهانی رشدی شگفت انگیز را تجربه کرده بود . افزایش قیمت ها حتی رکورد ۵۰ دلار را نیز زد ،با این حال پیش بینی برخی فعالان بازار در خصوص افزایش قیمت ها درست از آب در نیامد . هر قطعه سکه تمام بهار آزادی امروز کاهشی نزدیک به صد هزار تومتن را نسبت به روز کاری گذشته شدهبود .

افزایش نرخ طلا اما تحت تاثیر تنزل ارزش دلار در بازارهای جهانی، بالا گرفتن تنش در خاورمیانه رخ داد اما به گفته فعالان بازارعقب نشینی آشکار آمریکا در برابر ایران در کنار ریزش ارزش دلار در بازارهای جهانی عامل ریزش قیمت ها یا به عبارت دیگر ترکیدن حباب سکه قلمداد می شود .

محمد کشتی آرای ، فعال بازار طلا و سکه ورییس کمیسیون تخصصی طلا در این خصوص گفت: انچه دیروز سبب ریزش قیمت‌هادر بازار شد ، به مدیریت بانک مرکزی باز می گردد و بلوغ خریداران طلا و سکه .

وی در توضیح این مطلبادامه داد: دیروز اگر اندک افزایشی هم در قیمت دلار رخ می داد واکنش بازار هیجانی می شد اما با ریزش ارزش دلار در بازارهای جهانی ، بازار ایران نیز شاهد ریزش اندکی بود که جو روانی اش از تاثیر اقتصادی اش بیشتر بود .

وی با اشاره به اینکه مردم نیز تغییر رفتار داده اند، اضافه کرد: در گذشته به محض افزایش تنش، تغییر قیمت ها در بازار جهانی و یا تشدید فشارها، مردم به سرعت دست به کار خرید می شدند اما مدتی است این رفتار را نمی بینیم . مردم نه در جریان ریزش های دهروزه وارد بازار می شوند تا طلا و سکه بفروشند و نه در دوره های افزایش وارد میدان می شوند تا بخرند .

وی تاکید کرد: دیدیم که در این روز با مدیریت درست بازار و رفتار درست تر خریداران ، ما به جای افزایش قیمت طلا با ریزش قیمت ها و ترکیدن حباب سکه روبرو بودیم که خود نشان دهنده وضعیت مساعدبازار است .

به گفته کشتی آرای پنجشنبه و امروز به رغم جولان شایعاتی در خصوص افزایش قیمت ها، تقاضا به کف رسید و خرید و فروشی انجام نشد .

دیروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی به قیمت ۴ میلیون و ۶۰۴ هزار تومان در پایان روز قیمت خورد . نیم سکه و ربع سکه نیز به ترتیب ۲ میلیون و ۴۲۸ هزار تومن و یک میلیون و ۶۲۹ هزار تومان فروخته شد. هر گرم طلا ۴۳۱ هزار توان قیمت داشت.

شعار سال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری خبرآنلاین، تاریخ انتشار: 2 تیر1398 ، کدخبر:1272705 : www.khabaronline.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها