کد خبر: 14597
تاریخ انتشار: دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۰

شعارسال: سیدحسین نقوی‌حسینی با اشاره به تذکر مقام‌های وزارت امور خارجه به مسئولان اماراتی اظهار کرد: پهپاد متجاوز آمریکایی از پایگاه‌ نظامی در امارات به آسمان جمهوری اسلامی ایران آمد و دستگاه دیپلماسی سفیر امارات را احضار کرد و به آنها هشدار لازم داده شده است. وی رفتار امارات را خلاف موازین بین‌المللی دانست و

پرواز پهپاد جاسوسی آمریکایی از خاک امارات خلاف موازین بین‌المللی است

شعارسال: سیدحسین نقوی‌حسینی با اشاره به تذکر مقام‌های وزارت امور خارجه به مسئولان اماراتی اظهار کرد: پهپاد متجاوز آمریکایی از پایگاه‌ نظامی در امارات به آسمان جمهوری اسلامی ایران آمد و دستگاه دیپلماسی سفیر امارات را احضار کرد و به آنها هشدار لازم داده شده است.

وی رفتار امارات را خلاف موازین بین‌المللی دانست و افزود: کشورهای همسایه نباید به متجاوز حق استفاده از سرزمینشان را بدهند و این مبتنی بر ضوابط و قوانین بین‌المللی است که خاک کشورهای همسایه نباید مورد استفاده کشورهای غیرهمسایه برای حمله قرار بگیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر لازم باشد مسیر حقوقی را در مقابله با رفتار اماراتی‌ها پیگیری می‌کنیم، تصریح کرد: امارات متحد عربستان سعودی است و این رفتارها بر محور ایران‌هراسی شکل می‌گیرد.

نقوی‌حسینی خاطرنشان کرد: مشی جمهوری اسلامی ایران بر اساس تنش‌زدایی است، اما مقابل کسانی‌که خلاف امنیت ملی ما عمل می‌کنند واکنش مناسبی خواهیم داشت.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری آنا ، تاریخ انتشار: 3 تیر 1398 ، کدخبر: 400076 ، www.ana.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها