کد خبر: 14190
تاریخ انتشار: شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹

شعارسال: منابع نظامی عراقی خبر دادند که پیمانکاران نظامی آمریکایی در پایگاه هوایی البلد عراق در حال آماده‌ شدن برای ترک این پایگاه هستند. به گزارش رویترز، خروج این پیمانکاران نظامی از این پایگاه به دلیل تهدیدات امنیتی بالقوه عنوان شده است. حدود 400 پیمانکار نظامی از شرکت‌هایی نظیر «لاکهید مارتین» و «سالیپورت گلوبال» که

پیمانکاران نظامی آمریکایی در حال آماده شدن برای خروج از عراق هستند

شعارسال: منابع نظامی عراقی خبر دادند که پیمانکاران نظامی آمریکایی در پایگاه هوایی البلد عراق در حال آماده‌ شدن برای ترک این پایگاه هستند.

به گزارش رویترز، خروج این پیمانکاران نظامی از این پایگاه به دلیل تهدیدات امنیتی بالقوه عنوان شده است.

حدود 400 پیمانکار نظامی از شرکت‌هایی نظیر «لاکهید مارتین» و «سالیپورت گلوبال» که در پایگاه البلد در شمال بغداد مستقر هستند در دو مرحله این پایگاه را ترک می‌کنند.

پیمانکاران در این پایگاه هوایی در دو فعالیت آموزشی و پشتیابی خدمات فعالیت دارند. آنها همچنین به نیروهای نظامی عراقی در زمینه نگهداری از جنگنده‌های فالکون اف-16 کمک می‌کنند.

آمریکا ماه پیش نیز صدها نفر از دیپلمات‌های غیر ضروری خود را از سفارت خود در بغداد خارج کرده بود.

جمعه گذشته چندین خمپاره به این پایگاه نظامی اصابت کرد و با وجود وقوع آتش‌سوزی اما کسی آسیبی ندید. روز دوشنبه نیز سه راکت به پایگاه التاجی در شمال غرب بغداد، جایی که نیروهای آمریکایی در آن حضور دارند شلیک شد.

روز چهارشنبه نیز یک راکت از نوع کاتیوشا در فاصله 100 متری مرکز شرکت نفتی اگزون موبیل عراق در شهر بصره در جنوب عراق اصابت کرد.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری فارس ، تاریخ انتشار: 1 تیر 1398 ، کدخبر: 13980401000027 ، www.farsnews.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها