کد خبر: 14202
تاریخ انتشار: شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۰

شعار سال : روزنامه فیگارو، نوشت: دیوار جبهه ضد ایران ترک برداشته است. هواداران حمله نظامی به ایران به تلافی وقوع آتش‌سوزی در دو نفتکش نروژی و ژاپنی در دریای عمان کم شده‌اند. موضع ریاض در قبال ایران بسیار سختگیرانه‌تر از موضع ابوظبی است. ژرژ ملبرونو از قول یکی از کارشناسان کشورهای حاشیه خلیج فارس

هراس از ایران بین متحدان آمریکا شکاف انداخت

شعار سال : روزنامه فیگارو، نوشت: دیوار جبهه ضد ایران ترک برداشته است. هواداران حمله نظامی به ایران به تلافی وقوع آتش‌سوزی در دو نفتکش نروژی و ژاپنی در دریای عمان کم شده‌اند. موضع ریاض در قبال ایران بسیار سختگیرانه‌تر از موضع ابوظبی است. ژرژ ملبرونو از قول یکی از کارشناسان کشورهای حاشیه خلیج فارس نوشته است که عربستان سعودی و امارات متحده عربی برای نخستین بار اختلاف نظرشان را علنی کردند.

به نوشته ژرژ ملبرونو، امارات متحده عربی که هوادار سیاست دونالد ترامپ در اعمال حداکثر فشار بر جمهوری اسلامی ایران است، مخالف درگیری مسلحانه با آن و نگران بی‌ثباتی در خلیج فارس است. وی از قول یک فرانسوی ساکن دوبی نوشته است که نظام اقتصادی امارات متحده عربی بر پایه ثبات خلیج فارس پی‌ریزی شده است.

انور قرقاش، وزیر امور خارجه امارات متحده عربی، به فیگارو گفته است این کشور سرسختانه در تلاش است تا بحران کنونی را رفع کند. وی افزوده است که کشورهای منطقه نباید وقوع جنگ را جایز بدانند. ما باید همگی با تدبیر و حکمت اوضاع بحرانی کنونی را مطالعه و بررسی کنیم تا راه‌حلی سیاسی برای آن بیابیم.

فیگارو نوشت: عربستان سعودی در این میان گاهی به نعل می‌زند گاهی به میخ. از یک سو شورای وزرا به ریاست ملک سلمان، پادشاه این کشور، از پاتک سرنوشت‌ساز به تهدیداتی که متوجه ذخایر نفتی است صحبت کرد. از سوی دیگر محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، که روابط بسیار صمیمانه‌ای با دونالد ترامپ دارد چند روز پیش گفت خواهان جنگ با ایران نیست.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از وبسایت مشرق، تاریخ 1 تیر 98، کد مطلب:www.mashreghnews.ir :www.mashreghnews.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها