کد خبر: 14211
تاریخ انتشار: شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۲

شعار سال:رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس از بررسی استیضاح حجتی وزیر جهاد کشاورزی در جلسه روز یکشنبه (فردا) کمیسیون خبر داد. احمدعلی کیخا نماینده زابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارجاع طرح استیضاح محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی به کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی گفت: طبق آئین نامه عمل می‌کنیم و از وزیر

فردا استیضاح حجتی در کمیسیون کشاورزی بررسی می‌شود

شعار سال:رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس از بررسی استیضاح حجتی وزیر جهاد کشاورزی در جلسه روز یکشنبه (فردا) کمیسیون خبر داد.

احمدعلی کیخا نماینده زابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارجاع طرح استیضاح محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی به کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی گفت: طبق آئین نامه عمل می‌کنیم و از وزیر خواستیم جهت توضیح درباره محورهای استیضاح در کمیسیون حاضر شود.

وی افزود: استیضاح آقای حجتی روز دوشنبه ۲۰ خرداد از سوی هیئت رئیسه مجلس به کمیسیون کشاورزی مجلس ارجاع شد، اما چون برنامه کمیسیون از قبل هماهنگ شده بود، نتوانسیم در هفته جاری آن را بررسی کنیم و به همین دلیل در دستور روز یکشنبه (فردا) قرار گرفت.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس در پاسخ به این سوال که شما در سال گذشته موافق استیضاح وزیر بودید، آیا الان هم همان نظر را دارید، گفت: در گذشته بحث قیمت گذاری نامناسب گندم مطرح بود و موضوع استیضاح در آن زمان اعتراض به عملکرد دولت بود.

استیضاح حجتی ۲۰ محور و ۵۳ امضاء دارد.

ممنوعیت صادرات، بی‌توجهی به برنامه ششم توسعه، اجرا نکردن قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی، بکار گیری مدیران متخلف در سمت‌ها، تخلف در واردات محصولات و حیف و میل بیت‌المال، عدم توانائی در تامین مایحتاج و کالاهای اساسی مثل گوشت، انحصار شدید در صادرات و واردات محصولات کشاورزیۀ حمایت نکردن از تولید کنندگان، باغداران و زنجیره تولید و کاهش شدید کمیت و کیفیت محصولات کشاورزی از جمله محورهای این استیضاح است.

نمایندگان از فراکسیون‌های مختلف مجلس از جمله امید، اصولگرایان و مستقلین این استیضاح را امضاء کردند.


شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از جامعه خبری تحلیلی الف،تاریخ انتشار:1تیر 1398،کدخبر:3980330115،www.alef.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها