کد خبر: 14170
تاریخ انتشار: شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹

شعار سال : براساس اخبار منتشر شده قرار است به زودی در جلسه سران قوا درباره سرنوشت نرخ ارز دولتی تصمیم‌گیری شود. در حال حاضر چند سناریو در مورد حذف یا بقای این سیاست مطرح شده است، یکی از سناریوها این است که ارز ۴۲۰۰ تومانی همچنان باقی بماند ولی به تعداد محدودی کالا تعلق

سران قوا زودتر درباره حذف ارز 4200 تومانی تصمیم بگیرند

شعار سال : براساس اخبار منتشر شده قرار است به زودی در جلسه سران قوا درباره سرنوشت نرخ ارز دولتی تصمیم‌گیری شود. در حال حاضر چند سناریو در مورد حذف یا بقای این سیاست مطرح شده است، یکی از سناریوها این است که ارز ۴۲۰۰ تومانی همچنان باقی بماند ولی به تعداد محدودی کالا تعلق بگیرد، سناریوی بعدی نیز این است که ارز ترجیحی برای تمام کالاها حذف شود.

در همین راستا، شهاب الدین بی‌مقدار عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس ضمن اشاره به نفوذ رانت‌خواران به بدنه اجرایی دولت گفت: تک نرخی کردن ارز و ایجاد عدالت اقتصادی بین مردم و حقوق بگیران سطوح مختلف وظیفه اصلی شورای سران قوا است. سران قوا به هوش باشند که اگر خیلی زود تصمیمی گرفته نشود، دیر خواهد شد.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس در بیان علت تعلل دولت نسبت به حذف ارز 4200 تومانی و ارز نیمایی گفت: طبق گفته های رئیس بانک مرکزی، ترس دولت از آن است که گرانی ها شدیدتر شود. این در حالی است که اگر رانت هایی که تا به حال اتفاق افتاده نبود تا الان باید به هر ایرانی 3 میلیون و 300 هزار تومان می رسید. اکنون هم اگر تک‌نرخی کردن ارز صورت بگیرد می توان مبلغ بیشتری را به صورت کارت‌های الکترونیکی برای تهیه مایحتاج ضروری زندگی به مردم پرداخت.

وی ضمن نقد سهم خواهی عده‌ای از مسئولان در بحث واردات، گفت: وقتی با دریافت مبلغی اجازه هرگونه خلافی داده می‌شود، امید اصلاح در جامعه از بین می‌رود و نمایندگان مجلس و مسئولان دیگر باید در جهت مقابله با این رویه عزم جدی کنند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ 1 تیر 98، کد مطلب: 13980329001055:www.farsnews.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها