کد خبر: 14250
تاریخ انتشار: شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۴

شعارسال: رضا جعفرزاده با اشاره به اینکه حریم هوایی ایران و حوزه خلیج فارس و سایر مسیر‌ها امن است گفت: اسمان ایران روی تمامی پرواز‌های شرکت‌های هواپیمایی باز است و تاکنون گزارشی مبنی بر تغییر مسیر پروازی شرکت‌های هواپیمایی که مسیر عبورشان را از فضای ایران انتخاب کرده بودند دریافت نکرده ایم. وی ادامه داد:

آسمان ایران امن است

شعارسال: رضا جعفرزاده با اشاره به اینکه حریم هوایی ایران و حوزه خلیج فارس و سایر مسیر‌ها امن است گفت: اسمان ایران روی تمامی پرواز‌های شرکت‌های هواپیمایی باز است و تاکنون گزارشی مبنی بر تغییر مسیر پروازی شرکت‌های هواپیمایی که مسیر عبورشان را از فضای ایران انتخاب کرده بودند دریافت نکرده ایم.

وی ادامه داد: انتخاب مسیر از نظر شرکت‌های هواپیمایی برای عبور از اسمان هر کشوری در هر منطقه جغرافیایی، مبتنی بر کوتاهی مسیر و صرفه اقتصادی بیشتری است.

وی بیان کرد: ایران به لحاظ موقعیت جغرافیایی که دارد شرکت‌های هواپیمایی که مسیر شان غرب – شرق و بالعکس است، اسمان ایران را به خاطر کوتاه بودن مسیر و صرفه جویی در سوخت و به لحاظ اقتصادی انتخاب می‌کنند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی افزود: استقبال شرکت‌های هواپیمایی خارجی برای عبور از ایران به این بدلیل امنیت بالای فضای کشور است.

وی بیان کرد: پرواز‌های عبوری ایران در روز حدود ۱۰۰۰ پرواز است.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از پایگاه خبری تحلیلی پارسینه ، تاریخ انتشار: 1 تیر 1398 ، کدخبر: 537307 ، www.parsine.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
برگزیده ها
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها