کد خبر: 14125
تاریخ انتشار: جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۰

شعار سال: حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی درخصوص ویژگی‌های وزیر آموزش و پرورشی که باید از سوی دولت به مجلس معرفی شود، گفت: به نظر من اولین ویژگی آقای وزیر باید این باشد که آموزش و پرروش را بدرستی بشناسد. وی گفت: باید وزیر آموزش و پرورش کسی باشد که

وزیر آموزش‌وپرورش باید برای اجرای سند تحول برنامه داشته باشد

شعار سالحجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی درخصوص ویژگی‌های وزیر آموزش و پرورشی که باید از سوی دولت به مجلس معرفی شود، گفت: به نظر من اولین ویژگی آقای وزیر باید این باشد که آموزش و پرروش را بدرستی بشناسد.

وی گفت: باید وزیر آموزش و پرورش کسی باشد که این وزراتخانه را به ریل اصلی خود بازگرداند زیرا ما امروز شاهد آن هستیم که در پاره‌ای از موارد وزارت آموزش و پرورش به باشگاه سیاسی و دفتر احزاب تبدیل شده است.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر آموزش و پرورش پیشنهادی باید به معنای واقعی کلمه به دنبال گسترش دو واژه آموزش و پرورش باشد.

سلیمی ویژگی دیگر وزیر پیشنهادی را اعتقاد راسخ و عزم جزم به اجرای سند تحول دانست و گفت: وزیر آ‌موزش و پرورشی که معرفی می‌شود باید در عمل به اجرا و پیاده‌سازی سند تحول براساس یک زمانبندی واقعی و سریع اعتقاد داشته و اینگونه نباشد 2030 را یکشبه اجرا کند اما سند تحول را به کنار گذاشته باشد.

وی به ضرورت پیشرفت در حوزه تولید محتوا آن هم محتوای بومی اشاره کرد و گفت: به نظر من ما در حوزه تولید محتوا عقب هستیم و حذف درس‌هایی مثل شهید فهمیده از کتاب‌های درسی مصداق این عقبگرد است.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی به معیشت معلمان و ضرورت داشتن برنامه برای آن اشاره کرد و گفت: امروز معیشت معلمان وضعیت خوبی ندارد و معلمان در مضیقه به سر می‌برند که وزیر آموزش و پرورش باید برای آن فکر اساسی کند.

سلیمی در خاتمه توجه به نیروی انسانی کارآمد را یکی دیگر از ویژگی‌ وزیر آموزش و پرورش برشمرد و گفت: در آینده نزدیک بین 300 تا 400 هزار نفر از آموزش و پرورش بازنشسته می‌شوند که بخش عمده‌ای از این افراد معلم هستند اما به نظر می‌رسد ما برای جایگزینی این افراد فکری نیاندیشیده‌ایم که وزیر آموزش و پرورش باید برای این مقوله هم فکری داشته باشد.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس ، تاریخ انتشار 31خرداد 98، کد خبر: 13980331000116، www.farsnews.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها