کد خبر: 14037
تاریخ انتشار: جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲

شعار سال: محمدباقر نوبخت شامگاه پنج‌شنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان قزوین که با حضور مسئولین استانی در سالن جلسات باغستان جهادکشاورزی قزوین برگزار شد، اظهار داشت: بیش از 45 هزار و 146 میلیارد تومان اعتبار در قالب تسهیلات بانکی امسال به فعالین عرصه صنعت به منظور رونق تولید اهدا می شود. وی بیان

وابستگی به اقتصاد نفتی با ۸ برنامه جامع کشوری کاهش‌ می‌یابد

شعار سالمحمدباقر نوبخت شامگاه پنج‌شنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان قزوین که با حضور مسئولین استانی در سالن جلسات باغستان جهادکشاورزی قزوین برگزار شد، اظهار داشت: بیش از 45 هزار و 146 میلیارد تومان اعتبار در قالب تسهیلات بانکی امسال به فعالین عرصه صنعت به منظور رونق تولید اهدا می شود.

وی بیان کرد: همچنین با برنامه ریزی های صورت گرفته 2 هزار و 269 میلیارد تومان از منابع دولتی و 1 هزار و 989 میلیارد تومان یارانه تسهیلات امسال از طریق دولت برای رونق تولید در کشور هزینه می شود.

2 هزار و 588 میلیارد تومان کمک بلاعوض دولت برای رونق تولید

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به تخصیص 2 هزار و 588 میلیارد تومان کمک بلاعوض در مسئله رونق تولید در کشور گفت: هدف ما در دولت فاصله گرفتن از درآمدهای نفتی و کاهش وابستگی کشور به این درآمدها و حرکت به سظمت توسعه پایدار است که رونق تولید میتواند یکی از اصلی ترین شاخصه های توسعه پایدار در کشور باشد.

نوبخت افزود: با بررسی های انجام شده با تخصیص اعتبارات در حوزه رونق تولید امسال بیش از 986 هزار و 998 فرصت شغلی جدید در کشور ایجاد خواهد شد.

وی تاکید کرد: تاکنون که تنها 3ماه از آغاز سال جدید گذشته نزدیک به 20 درصد از این تعهدات و تسهیلات به حساب وزارتخانه ها واریز شده است.

اصلاح ساختار بودجه از مهم ترین مباحث بیانیه گام دوم انقلاب است

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تاکید کرد: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب نقشه راه را برای فعالیت ما در کشور تدوین کردند و یکی از مواردی که در این بیانیه به آن اشاره شده اصلاح ساختار بودجه است که اکنون یکی از اولویت های ما در این سازمان است.

نوبخت گفت: تا زمانی که درآمدهای کشور وابسته به اقتصاد نفت باشد باید شاهد یاوه گویی ها و تهدیدهای دشمنان باشیم، البته آمریکا در همین قضیه اخیر دید که ایران در مقابل زورگو کوتاه نمی آید.

وی عنوان کرد: تصوری که کشورهای مختلف دنیا از ایران داشتند حالا فروریخته و با اقتدار تصویر مردمی مبارز و سخت کوش ایجاد شده است چرا که به دنیا نشان دادیم ما آدم های ذلت و سرکج کردن در مقابل ترامپ نیستیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تصریح داشت: سازمان برنامه و بودجه کشور 8 برنامه جامع برای دستگاه ها و وزارتخانه ها طراحی کرده است که اجرای آنها میتواند گامی مهم در جهت کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی در کشور باشد.

نوبخت افزود: البته شرایط اقتصادی حاکم بر کشور سبب نشده تا معیشت مردم و مسائل اقتصادی نادیده گرفته شود، بر همین اساس با طرح های حمایتی مختلف برای کمک به مردم گام برداشته ایم.

وی گفت: افزایش حقوق بازنشستگان، فرهنگیان و کارمندان از فعالیت هایی است که در این خصوص در کشور انجام شده و با وجود شرایط سخت اقتصادی برای دولت این افزایش نزدیک به 20 درصد بوده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تصریح کرد: امسال 30 هزار میلیارد تومان اعتبار برای افزایش حقوق کارکنان و پرسنل دولت در نظر گرفته شده است.

نوبخت خاطرنشان کرد: همچنین دولت 5 هزار میلیارد تومان اعتبار برای همسان سازی حقوق بازنشستگان و 2 هزار میلیارد تومان اعتبار برای رتبه بندی فرهنگیان در نظر گرفته است.

معاون رئیس جمهور در بخش پایانی سخنان خود تاکید کرد: سفرهای استانی مسئولین در صورت عدم سهولت در اجرای طرح ها و کمک به تامین اعتبارات تنها بار هزینه ای و تشریفاتی برای استانها خواهد داشت.

وی گفت: مسئولین استان ها وظیفه دارند در این سفرها مطالبات مردم رای بیان و مصوبات سفرها را پیگیری کنند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار داشت: در سفر قبلی ما به استان قزوین احداث راه آهن قزوین- رشت به عنوان یکی از مطالبات مردم بیان شد و امروز شاهد راه اندازی و بهره برداری از این طرح در استان قزوین هستیم.

دستمزد معوقه 15ساله کارگران فرنخ و نازنخ پرداخت شد

حجت الاسلام نورالله قدرتی در این جلسه با اشاره به مشکلات واحدهای صنعتی استان قزوین گفت: امروز حل مشکلات کارخانجات استان قزوین مهم‌ترین گام در جهت حمایت از تولید ملی است.

وی بیان کرد: تا زمانی که مشکلات کارگری استان قزوین رفع نشده و کارخانجات یکی پس از دیگری در حال تعطیل شدن هستند نمی‌توان مدعی شد که از تولید ملی حمایت کرده‌ایم.

رئیس کل دادگستری استان قزوین با اشاره به بدهی واحدهای تولیدی به دستگاه‌های خدمت‌رسان تصریح کرد: گاهی می‌بینیم که مطالبات دستگاه‌های خدمت‌رسان منجر به مشکلات بیشتر برای واحدهای مشکلدار شده است و برخی از این واحدها حتی توان پرداخت هزینه‌های جاری خود را ندارند.

حجت الاسلام قدرتی افزود: نشست‌های اقتصاد مقاومتی اساساً با هدف رسیدگی به همین مشکلات و حل مشکلات همین واحدهای صنعتی راکد ایجاد شده است و در استان قزوین نیز شاهد اتفاقات خوبی در این خصوص در سالهای گذشته بوده‌ایم.

وی گفت: کمک به واحدهای مشکل‌دار کمک به کارگران و جامعه کارگری استان است که در وضعیت معیشتی و اقتصادی دشواری هستند.

رئیس کل دادگستری استان قزوین با اشاره به حل مشکلات کارگران شرکت فرنخ و نازنخ در قزوین عنوان کرد: حقوق و دستمزد معوقه این کارگران پس از 15 سال با کمک همین ستاد در قزوین پرداخت شد.

حجت الاسلام قدرتی اضافه کرد: در حال حاضر مهم‌ترین مشکلاتی که نیاز است ستاد اقتصاد مقاومتی در استان قزوین به آن توجه کند حل معضل راه‌آهن تاکستان به قزوین و ترمیم راه‌های مشکلدار استان است.

بنگاه‌های اقتصادی قزوین سال گذشته 9هزار و 130میلیارد تومان تسهیلات دریافت کردند

منوچهر حبیبی معاون سیاسی ــ امنیتی استاندار قزوین در بخش دیگری از این جلسه گفت: سال گذشته 9 هزار و 130 میلیارد تومان به بنگاه‌های اقتصادی استان تسهیلات پرداخت شده است.

وی بیان کرد: 37 درصد این تسهیلات در بخش صنعتی، 32 درصد در حوزه خدمات، 15 درصد در بخش کشاورزی و 7 درصد در بخش مسکن پرداخت شده است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین گفت: امروز واحدهای صنعتی استان قزوین برای تأمین سرمایه در گردش خود نیازمند همراهی و کمک ما هستند و بیشتر تسهیلات اعطایی در بخش صنایع به همین واحدها اختصاص پیدا می‌کند.

حبیبی اظهار کرد: با توجه به این که بیشتر تسهیلات اقتصاد مقاومتی با هدف سرمایه‌گذاری جدید و اشتغال‌زایی پرداخت می‌شود اما واحدهای مشکلدار نیاز به سرمایه در گردش دارند، برای ایجاد صنایع جدید نیازمند حضور سرمایه گذاران خارجی در استان هستیم.

وی خاطرنشان کرد: پارسال 7 طرح سرمایه گذاری به استان قزوین ارائه شد و نزدیک به 60 میلیون دلار سرمایه گذاری در استان صورت گرفت.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قزوین بیان کرد: در خصوص واحدهای تولیدی مشکلدار نیز تلاش شده است تا با حمایت و ارائه تسهیلات ارزان‌قیمت از تعدیل نیرو در استان جلوگیری کنیم.

محمدباقر نوبخت در سفر دو روزه خود به قزوین از نمایشگاه فرش دستباف در این استان بازدید کرد، سپس با حضور در یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی کاسپین قزوین از فاز توسعه ای این واحد بهره برداری کرد.

وی در پایان روز در جلسه شورای فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان شرکت کرد، بازدید از بوستان ملی باراجین و دهکده طبیعت قزوین از دیگر برنامه های او در قزوین است.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری اقتصادآنلاین ، تاریخ انتشار 31خرداد 98، کد خبر: 361330، www.eghtesadonline.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها