کد خبر: 14028
تاریخ انتشار: جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱

شعار سال: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که این روزها در پی تشدید تنش با ایران بیش از گذشته در معرض انتقادهای فراوان اعضای کنگره آمریکا قرار گرفته است، روز پنج شنبه و در پی سرنگونی پهپاد پیشرفته آمریکا که به حریم هوایی ایران وارد شده بود، سران کنگره را جمع کرد تا اطلاعاتی که مدعی

نشست ۹۰ دقیقه ای کاخ سفید با سران کنگره بدون بیانیه ای پایان یافت

شعار سال: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که این روزها در پی تشدید تنش با ایران بیش از گذشته در معرض انتقادهای فراوان اعضای کنگره آمریکا قرار گرفته است، روز پنج شنبه و در پی سرنگونی پهپاد پیشرفته آمریکا که به حریم هوایی ایران وارد شده بود، سران کنگره را جمع کرد تا اطلاعاتی که مدعی آن هستند را به آنها هم ارائه دهد.

در این نشست نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان، چاک شومر رهبر اقلیت دموکرات‌ها در سنا و رؤسا و اعضای ارشد کمیته‌های روابط خارجی و خدمات نظامی سنا و همچنین کمیته‌های متناظر در مجلس نمایندگان حضور داشته‌اند.

این در حالی است که از روز گذشته نمایندگان مجلس آمریکا با نگرانی از تشدید اوضاع خاورمیانه، ترامپ را از هر اقدام منجر به درگیری با ایران برحذر داشته و طرحی را تصویب کردند که به موجب آن رئیس جمهوری آمریکا نمی‌تواند از مجوز سال ۲۰۰۱ مربوط به حادثه ۱۱ سپتامبر برای جنگ با ایران استفاده کند.

نمایندگان آمریکا همچنین شلختگی سیاست خارجی آمریکا در قبال ایران را آشکار ساختند و به صراحت گفتند که خروج آمریکا از برجام نه تنها ثبات در منطقه را به ارمغان نیاورده، بلکه موجب افزایش تنش شده است.

ترامپ در موضع گیری های متناقض درباره سرنگونی این پهپاد اعلام کرد که تصور نمی‌کند این تصمیم ایران باشد و احتمال می‌دهد که اشتباه یک فرمانده یا یک نفر باشد.

اما جمهوری اسلامی ایران با ارسال نامه‌های جداگانه به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد و همچنین شورای امنیت تصریح کرده است پهپاد آمریکایی بدون در نظر گرفتن هشدارهای پیاپی، وارد حریم هوایی جمهوری اسلامی شده و ایران هم بر اساس ماده ۵۱ منشور ملل متحد حق دارد که از خود دفاع کند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری جمهوری اسلامی ، تاریخ انتشار 31خرداد 98، کد خبر: 83362924، www.irna.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها