کد خبر: 13992
تاریخ انتشار: جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۳:۳۳

شعار سال: سعید نمکی دقایقی قبل در بدو ورود به شهرستان ساوه در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه‌های وزارت بهداشت در کشور اظهار داشت: یکی از برنامه‌های اصلی ما تکمیل زیرساخت‌های نظام سلامت، مراکز بهداشتی درمانی و طرح‌های نیمه‌تمام است که امیدواریم بتوانیم این موارد را اجرایی کنیم. وی افزود: از دیگر اقدامات مجموعه وزارت

جدیدترین جزئیات از طرح پرونده الکترونیک سلامت

شعار سال: سعید نمکی دقایقی قبل در بدو ورود به شهرستان ساوه در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه‌های وزارت بهداشت در کشور اظهار داشت: یکی از برنامه‌های اصلی ما تکمیل زیرساخت‌های نظام سلامت، مراکز بهداشتی درمانی و طرح‌های نیمه‌تمام است که امیدواریم بتوانیم این موارد را اجرایی کنیم.

وی افزود: از دیگر اقدامات مجموعه وزارت بهداشت بحث طرح ملی کنترل فشار خون به‌عنوان بسیج ملی کنترل فشار خون را در دست اجرا داریم تا بتوانیم 20 میلیون ایرانی جمعیت 30 تا 70 سال را تحت پوشش این طرح قرار دهیم و موارد جدید فشار خون را در این افراد که حتی بعضاً از آن خبر ندارند مشخص کنیم.

نمکی عنوان کرد: یکی دیگر از طرح‌ها پرونده الکترونیک سلامت را به‌عنوان زیرساخت بسیار مهم نظام سلامت به سرانجام رساندیم که با حضور رئیس‌جمهور مرحله بعد که سیستم ارجاع و پزشک خانواده است، افتتاح می‌شود.

وزیر بهداشت ادامه داد: بحث مدارس بدون پوسیدگی در بحث بهداشت داریم تا در بحث دندان یک‌میلیون و 200هزار دانش‌آموز ششم ابتدایی عاری از پوسیدگی را شاهد باشیم.

نمکی خاطرنشان کرد: حدود 400 خانه بهداشت عشایری را برای عشایر کوچ‌رو در دستور کار داریم که به‌زودی به نتیجه برسانیم.

وی بیان کرد: همچنین موضوع تأمین داروهای اساسی را در دستور کار داریم که مردم در طول سال با کمبود دارو مواجه نباشند، کنار این ماندگاری پزشک در نقاط محروم و کاهش پرداخت از جیب مردم در پرداخت‌های کمرشکن و حمایت از بیماران خاص را در دستور کار داریم.

وزیر بهداشت با اشاره به پروژه‌های نیمه‌تمام حوزه بهداشت کشور گفت: پروژه‌های نیمه‌تمامی که بالای 90‌ــ‌85 درصد پیشرفت فیزیکی دارند در سال 98 تکمیل و پس از آن سایر پروژه‌ها را پیگیری می‌کنیم. درباره پروژه‌های جدید افتتاحی صورت نمی‌گیرد مگر آن‌که مصوب شده و بودجه آن نیز از قبل مشخص شده باشد.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم ، تاریخ انتشار 30خرداد 98، کد خبر: 2036493، www.tasnimnews.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها