کد خبر: 13559
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰

شعار سال: مسعود استاد برادر میترا استاد ۵ روز پس از انتصاب محمدعلی نجفی در شهرداری تهران استخدام شده است. او با سمت کارشناس در جلسات معاونان و مدیران ارشد شهرداری تهران شرکت می‌کرده است. میترا استاد نیز در برخی از این جلسات حضور داشته است. قتل میترا استاد توسط محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران

چرا نجفی برادر میترا استاد را به جلسات مدیران ارشد شهرداری می‌برد؟ +اسناد و تصاویر

شعار سال: مسعود استاد برادر میترا استاد ۵ روز پس از انتصاب محمدعلی نجفی در شهرداری تهران استخدام شده است. او با سمت کارشناس در جلسات معاونان و مدیران ارشد شهرداری تهران شرکت می‌کرده است. میترا استاد نیز در برخی از این جلسات حضور داشته است.


قتل میترا استاد توسط محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران بسیاری از نادیده‌های زمان حیات او را مهم کرده و وظیفه رسانه نورافکن انداختن بر این نادیده‌هاست.

در گزارش های پیشین خود ورود میترا استاد به احزاب سیاسی و ارتباط او با سیاستمداران و همچنین فعالیت میترا و برادرش مسعود استاد در آموزش و پرورش و مدرسه دخترانه «ف» در منطقه دو تهران را بررسی شد. بر پایه آن گزارش‌ها مشخص شد مسعود استاد تا خرداد ۹۴ در مدرسه «ف» مشغول به کار بوده اما در ادامه، گزینش آموزش و پرورش در نامه‌ای رسمی با ادامه فعالیت او مخالفت می‌کند.
 
مسعود استاد پس از آموزش و پرورش، در شهرداری تهران استخدام شده است. جستجوی نام مسعود استاد در سامانه اطلاعات و شفافیت شورای شهر تهران نشان می‌دهد او در تاریخ ۱۰ شهریور ۹۶ یعنی تنها «۵ روز» بعد از صدور حکم نجفی به عنوان کارشناس شرکت خدمات اداری شهر، در شهرداری استخدام شده است. دلیل این اقدام فراقانونی نجفی مشخص نیست و گفته نشده چرا باید برادر همسر نجفی چند روز بعد از انتصاب داماد، در شهرداری تهران استخدام شود.

 

تصویر استخدام مسعود استاد در شهرداری تهران. تاریخ استخدام ۵ روز پس از انتصاب محمدعلی نجفی است
 

مسعود استاد که به واسطه ارتباط خصوصی خواهرش با شهردار تهران راه ترقی را باز دیده بود چندی بعد به عنوان مدیر پروژه پارک حاشیه‌ای در شهرداری تهران استخدام شده و مشغول به کار است. وبسایت شرکت کنترل ترافیک شهرداری تهران درباره این پروژه در وبسایت خود نوشته «پروژه مدیریت پارک حاشیه‌ای با دستگاه خودپرداز پارک یا سیستم‌های خودپرداز کارت پارک (Pay & Display) پروژه‌ای است که توسط شرکت کنترل ترافیک تهران و با مشارکت بخش خصوصی انجام شده است.»
 
اطلاعات دقیق‌تری از پروژه‌های مسعود استاد در این دوره در دسترس نیست. او درباره فعالیت خود در شهرداری گفته بود: «بنده استاد چند دانشگاه بودم و تدریس دانشگاه را کنار گذاشتم و آمدم در کنار آقای نجفی راجع به هوشمندسازی شهر تهران اقداماتی انجام دادم، صرفا همین بوده است.»
 
محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران پیش از این گفته «همان موقع بحث بود که برادر این خانم [مسعود استاد] تلاش می‌کند در کارهای اقتصادی شهرداری نقش بازی کند اما ندیدم هیچ‌وقت حکم برای او صادر شود.» یکی از مدیران فرهنگی شهرداری نیز به روزنامه شهروند گفته «هیچ‌گاه ندیده حکمی برای مسعود استاد صادر شود یا او به طور رسمی در جلسه‌ای حضور پیدا کند.» با این حال اطلاعاتی که رسیده نشان می‌دهد میترا استاد و مسعود استاد در مهمترین و بالاترین سطح در جلسات مدیران ارشد شهرداری تهران شرکت می‌کرده‌اند. اما دلیل حضور آنها در این جلسات هنوز مشخص نیست. تصاویر زیر این جلسات را نشان می‌دهد.

 جزئیات جدید استخدام مسعود استاد در شهرداری+اسناد و تصاویر
محمدعلی نجفی، ابراهیم شیخ، مسعود استاد و مهدی حجت در تصویر مشخص هستند. میترا استاد نیز در این جلسه حضور داشته است
 جزئیات جدید استخدام مسعود استاد در شهرداری+اسناد و تصاویر

جلسه‌ای که مکارم حسینی ریاست آن را برعهده دارد و مسعود استاد نیز در آن حضور دارد

 

در تصاویر این جلسات که مسعود استاد و خواهرش میترا استاد نیز در آن شرکت کرده‌اند، ابراهیم شیخ معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران، مهدی حجت معاون وقت شهرسازی و معماری شهرداری، محسن پور سید آقایی مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک تهران و محمدعلی نجفی حضور دارند. نکته حائز توجه اینکه مکارم حسینی در صدر میز نشسته و به نظر می‌رسد ریاست جلسه را برعهده دارد.
 
با دیدن این عکس این سوال به وجود می‌آید که چرا در جلسه‌ای با حضور مسئولان رده بالای شهرداری، بایست یک کارشناس معمولی شهرداری  حضور داشته باشد؟
 
پیگیری‌ها نشان می‌دهد همزمان با احکامی که تاکنون برای مسعود استاد به آن اشاره شده، او به عنوان مشاور مکارم حسینی نیز مشغول به کار بوده است. اما سرپرست سابق شهرداری تهران با وجود پیگیری‌ها از هرگونه اظهار نظر در این باره خودداری میشود. مهدی حجت معاون شهردار نیز که در این جلسات حضور داشته، اعلام کرد که قصد هیچگونه صحبتی در این باره ندارد. ابراهیم شیخ نیز از پاسخگویی در این مورد طفره رفت.
 
نکته دیگر اینکه مسعود استاد در نشست‌های مدیران شهرداری نیز معمولا حضور داشته است. نگاهی به تصاویر نشست‌های فصلی شهرداری چه در دوره مکارم حسینی و چه در دوره محمدعلی نجفی نشان می‌دهد مسعود استاد معمولا یا در ردیف اول حضور داشته یا در ردیف دوم می‌نشسته است. تصویر زیر یکی از نشست‌های شهرداری در دوره مکارم را نشان می‌دهد که مسعود استاد جزو مهمانان اصلی آن است.

 جزئیات جدید استخدام مسعود استاد در شهرداری+اسناد و تصاویر
همایش شهرداری تهران در دوره مکارم حسینی که مسعود استاد در آن حضور دارد

 
حضور مسعود استاد با سابقه تدریس در مدرسه دخترانه و تحصیل در رشته هوا فضا به عنوان مشاور در عالی‌ترین مراتب شهرداری تهران به خودی خود سوالات زیادی را درباره نفوذ خانواده استاد در میان اصلاح طلبان ایجاد می‌کند. نفوذی که با قتل میترا استاد توسط محمدعلی نجفی و بنا به ملاحظات سیاسی و قضایی بیش از گذشته کتمان می‌شود.
 
قطعا افکار عمومی تشنه شنیدن حقایقی هستند که شاید مسعود استاد و افراد مرتبط با خواهر مرحومش و اطرافیان محمدعلی نجفی بتوانند به آن پاسخ دهند.

شعار سال،برگرفته از سایت خبری رویداد24،تاریخ انتشار:28خرداد1398،کدخبر:178421،www.rouydad24.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها