کد خبر: 13613
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۰

شعارسال: شهاب‌الدین بی‌مقدار، نماینده تبریز و عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس ، گفت: متاسفانه کشور ما دچار چندمدیریتی شده است و در این موقعیت اقتصادی که شدیداً تحت فشار تحریم‌ها هستیم آمریکایی‌ها متوجه شده‌اند که گرفتاری ما کجاست و تحریم‌ها را زیاد خواهند کرد. آنها می‌خواهند فشار بر ما افزایش پیدا کند و

تمام امکانات برای حضور زنان در استادیوم‌ها مهیاست، اما آقایان نمی‌گذارند

شعارسال: شهاب‌الدین بی‌مقدار، نماینده تبریز و عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس ، گفت: متاسفانه کشور ما دچار چندمدیریتی شده است و در این موقعیت اقتصادی که شدیداً تحت فشار تحریم‌ها هستیم آمریکایی‌ها متوجه شده‌اند که گرفتاری ما کجاست و تحریم‌ها را زیاد خواهند کرد. آنها می‌خواهند فشار بر ما افزایش پیدا کند و در این زمینه همسایگان‌مان را تحت فشار قرار خواهند داد تا با ما همکاری نکنند.

او تاکید کرد: با توجه به شرایط اقتصادی فعلی، دولت باید برنامه حساب‌شده‌ای داشته باشد. دولت هر روز شعار می‌دهد که شرایط حساس است، اما راهبردی برای این شرایط نداریم و باید این سئوال را پرسید که برنامه دولت برای این شرایط حساس چیست؟

این نماینده مجلس، با اشاره به مشکلات اجتماعی مردم در شرایطی که تحت فشار مشکلات اقتصادی هستند، تاکید کرد: در شرایط کنونی یک نفر می‌گوید که اگر باد آمد و روسری خانمی افتاد، این مورد را گزارش کنید. همین مورد یک دردسر است. قرار بود برای حرف زدن مردم مکانی ذیل اصل 27 قانون اساسی مشخص شود، اما این اقدام عملیاتی نشد.

بی‌مقدار گفت: مسائل را امنیتی می‌کنند؛ یعنی اگر فردی انتقاد کند، به او انگ توهین به مقامات و اقدام علیه امنیت ملی می‌زنند و به او حکم زندان می‌دهند که این هم خوب نیست. در موقعیت کنونی باید به مسائل اجتماعی بیش از مسائل سیاسی توجه شود، چون اگر نظم اجتماع بر هم بخورد، به اتفاقات خوبی منجر نخواهد شد.

او با انتقاد از عدم حضور زنان در استادیوم‌ها، تصریح کرد: به رغم اینکه وزارت ورزش اعلام می‌کند که تمام امکانات برای حضور زنان در استادیوم‌ها مهیاست، آقایان به زنان و دختران اجازه نمی‌دهند که یک مسابقه تماشا کنند. اینها مواردی است که بر جامعه اثر می‌گذارد.

این عضو فراکسیون امید مجلس، با تاکید بر لزوم بازگشت فرزندان مسئولان از خارج از کشور، گفت: باید تمام مسئولانی که در ایران بر سر کار هستند از فرزندان خود بخواهند از کشورهای خارجی به کشور برگردند. چون این موضوع بر ذهن مردم تاثیر می‌گذارد.

بی‌مقدار ادامه داد: به منظور بهبود شرایط اجتماعی مملکت باید نظم داشته باشد و همه به تصمیماتی که شورای امنیت و شورای سران می‌گیرند، عمل کنند و به مسائل ریز گیر ندهند. چون مسائل اجتماعی از اقتصادی و سیاسی مهم‌تر است. اگر نظم و همبستگی اجتماعی به هم بریزد، هیچ‌کس نمی‌تواند کنترل کند و با رادیو، تلویزیون، شعار و نصیحت حرف در گوش کسی فرو نمی‌رود.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از سایت اعتمادآنلاین ، تاریخ انتشار: 28 خرداد 1398 ، کدخبر: 313320 ، www.etemadonline.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها