کد خبر: 13520
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۱

شعارسال: بسیاری از ناظران بین‌المللی معتقدند که دموکراسی آمریکای در وضعیت بحرانی قرار داد. برخی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور را مقصر دانسته و می‌گویند که حملات او به نرم‌های دموکراتیک و نهادهای کشور ازجمله سیستم الکترال، قوه قضائیه مستقل، حاکمیت قانون و رسانه‌ها مسبب شرایط فعلی است. این نشریه ادامه می‌دهد که بعضی نیز

بخش‌های مختلف حاکمیت آمریکا یکدیگر را تضعیف می‌کنند

شعارسال: بسیاری از ناظران بین‌المللی معتقدند که دموکراسی آمریکای در وضعیت بحرانی قرار داد. برخی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور را مقصر دانسته و می‌گویند که حملات او به نرم‌های دموکراتیک و نهادهای کشور ازجمله سیستم الکترال، قوه قضائیه مستقل، حاکمیت قانون و رسانه‌ها مسبب شرایط فعلی است.

این نشریه ادامه می‌دهد که بعضی نیز معتقدند که ترامپ، نقطه نهایی زوال دموکراسی آمریکاست؛ ماجرایی که چندین دهه پیش از رهگذر دوقطبی شدن سیاسی، تنش‌ها در کنگره و نابرابری اقتصادی و اجتماعی آغازشده است. علت دقیق آن هرچه باشد، در مورد «سیستم حاکمیتی ورشکسته» آمریکا اجماع وجود دارد.

نویسنده این تحلیل معتقد است که مشکل کنونی آمریکا نهادهای ورشکسته نیستند بلکه مسئله اینجاست که اصلاحات و تغییرات تدریجی سیاسی شرایطی را به وجود آورده که بخش‌های مختلف سیستم حاکمیتی آمریکا یکدیگر را تضعیف می‌کنند.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری آنا ، تاریخ انتشار: 28 خرداد 1398 ، کدخبر: 398844 ، www.ana.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها