کد خبر: 13343
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۴

شعارسال: مازیار حسینی، معاون وزیر راه و شهرسازی طی مصاحبه ای که روز گذشته انجام داد اعلام کرد که دفتر اسکان بشر در سازمان ملل، ساخت مسکن مهر را جزو تجربه‌های منحصر به فرد و قابل انتقال به مجامع بین‌المللی اعلام کرده است. معاون وزیر راه و شهرسازی دولت حسن روحانی این خبر را اعلام

به جای تغییر نام و هدر دادن وقت مردم، مسکن مهر را تکمیل کنید

شعارسال: مازیار حسینی، معاون وزیر راه و شهرسازی طی مصاحبه ای که روز گذشته انجام داد اعلام کرد که دفتر اسکان بشر در سازمان ملل، ساخت مسکن مهر را جزو تجربه‌های منحصر به فرد و قابل انتقال به مجامع بین‌المللی اعلام کرده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی دولت حسن روحانی این خبر را اعلام کرده است. همان دولتی که وزیر مسکن سابقش در پایان دوران کاری با افتخار از این گفت که حتی یک واحد مسکن مهر افتتاح نکرده است. همان دولتی که معاون اول از بایکوت این طرح توسط رئیس جمهور و دستور عدم فعالیت در این بخش به اعضای دولت خبر داد. اساتید اقتصاددان و متخصص دولت تدبیر و امید امروز که سازمان ملل نیز این طرح را مورد تایید خود قرار داده است چه توجیهی برای مخالفت با اجرای آن خواهید داشت؟!

قصد من این دولت و آن دولت کردن نیست و تعریف و تمجید اغراق شده از طرح مسکن مهر. بی شک در طرح مسکن مهر ملاحظات فرهنگی مورد توجه قرار نگرفته است. قطعا انتخاب مکان ساخت و ساز و شکل آن ها اشتباهاتی داشته است اما مساله این است که افراد مخالف این طرح چیز بهتری برای ارائه در چنته داشته اند؟! عباس آخوندی در ابتدای کار دولت تدبیر و امید در سال 92 با تقبیح مسکن مهر، حرف از مسکن اجتماعی زد. اما تا امروز کسی اثری از مسکن اجتماعی که هیچ، اتاق دو در دو تحت این عنوان نیز ندیده ایم.

از طرف دیگر مگر به مسکن مهر انتقاد وجود نداشت و بارها ایراداتی که به نظر می رسید اعلام نشده است؟! چرا آن ایرادات رفع نشد؟! چون این ایده متعلق به محمود احمدی نژاد بوده است؟! چون رقیب سیاسی و مخالف جریان شما کاری مثبت انجام داده است؟! شما همین کار را با بهترین شرایط انجام می دادید تا تحسین و تمجید ابدی برایتان باقی بماند.

اکنون که سازمان ملل نیز لب به تحسین این طرح پر ایراد برداشته است، بهتر نیست در دو سال باقی مانده از دولتتان حداقل یک اقدام ماندگار انجام دهید و در خاطره مردم یک کار مثبت از خود به جای بگذارید؟! مازیار حسینی البته اعلام کرده است که دولت تصمیم گرفته است ساخت و ساز مسکن تحت عنوان طرح ملی مسکن را آغاز نماید. روی صحبت با مازیار حسینی که یک فرد متخصص و غیر جناحی و غیر سیاسی است، نیست. بحث بر سر این است که افراد تصمیم گیر در دولت تا کجا قصد دارند حتی با اسم یک طرح سر جنگ داشته باشند. مسکن اجتماعی و طرح ملی مسکن دقیقا چه تفاوتی با مسکن مهری که ایراداتش اصلاح شده است دارند که به جای کار اجرایی وقت کشور را بر سر تغییر نام یک طرح به مدت 6 سال گرفته اید و دریغ از حرکتی مثبت برای به ثمر رساندن یکی از این سه طرح.

با اعلام این خبر از سوی مازیار حسینی احتمالا دوستان دولتی منتقد مسکن مهر از فردا در انواع سخنرانی ها و مصاحبه ها و هر جایی که تریبونی در اختیارشان باشد از این خواهند گفت که ما این طرح را تکمیل کردیم و جناب رئیس جمهور دستور موکد داشتند که باید تمام واحدهای مسکن مهر با حداکثر سرعت و کیفیت در اختیاز مردم قرار بگیرد!

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از سایت خبری تحلیلی بولتن نیوز ، تاریخ انتشار: 27 اسفند 1397 ، کدخبر: 613570 ، www.bultannews.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها