کد خبر: 13292
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵

شعار سال : به نقل از المسیره، یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، بامداد امروز ــ دوشنبه بار دیگر با هواپیمای بدون سرنشین «قاصفK2» فرودگاه أبها را در خاک عربستان هدف قرار داد. گزارش‌های رسیده از فرودگاه أبها حاکی‌ست که به‌دنبال این حمله، پروازها در این فرودگاه متوقف شدند. این چهارمین حمله به فرودگاه

ادامه حملات یمنی‌ها به فرودگاه «أبها» در عربستان

شعار سال : به نقل از المسیره، یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، بامداد امروز ــ دوشنبه بار دیگر با هواپیمای بدون سرنشین «قاصفK2» فرودگاه أبها را در خاک عربستان هدف قرار داد.

گزارش‌های رسیده از فرودگاه أبها حاکی‌ست که به‌دنبال این حمله، پروازها در این فرودگاه متوقف شدند.

این چهارمین حمله به فرودگاه بین‌المللی أبها در منطقه عسیر در جنوب غرب عربستان است.

یگان پهپادی ارتش یمن طی روزهای گذشته عملیات‌های تهاجمی خود برای هدف قرار دادن اهداف حیاتی در فرودگاه‌های جیزان، نجران و أبها را افزایش داده است. ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، روز گذشته نیز با هواپیماهای بدون سرنشین «قاصفK2» طی دو عملیات فرودگاه‌های أبها و جیزان در جنوب عربستان را هدف قرار داد.

هفته پیش نیز تعدادی پهپاد از نوع «قاصفK2» به فرودگاه جیزان در جنوب عربستان حمله کرده و آشیانه و ایستگاه‌های هواپیماهای بدون سرنشین سعودی را که در جنگ یمن استفاده می‌شوند، هدف قرار داده است.

ماه گذشته میلادی نیز ارتش یمن در چهار نوبت، فرودگاه جیزان را هدف عملیات پهپادی قرار داده بود. در یک نوبت از این حملات آشیانه، در عملیاتی دیگر سامانه‌های پاتریوت مستقر در این فرودگاه و در یک نوبت دیگر انبارهای تسلیحاتی هدف قرار گرفته بود.

«ضیف‌الله الشامی» وزیر اطلاع‌رسانی یمن، روز گذشته در سخنانی با اشاره به حملات پهپادی و موشکی اخیر یمن به فرودگاه‌های سعودی، تصریح کرد که «با انجام حملات پهپادی و موشکی، گام نخست برای ایجاد توازن قوا را برداشته‌ایم».

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ 27 خرداد 98، کد مطلب: 2033831:www.tasnimnews.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها