کد خبر: 12892
تاریخ انتشار: شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰

شعار سال: معاون نهاد کتابخانه های عمومی کشور تغییر کارکرد کتابخانه‌ها را از برنامه‌های اولویت دار این نهاد برشمرد و در این خصوص از افزایش کتابخانه‌های تخصصی کودک در کشور خبر داد.  اسماعیل شفاعی بعد از ظهر دوشنبه در مراسم معارفه مدیرکل جدید کتابخانه های عمومی استان اردبیل اضافه کرد: طی پنج سال گذشته یکی

کتابخانه‌های تخصصی کودک در کشور افزایش می‌یابد/ نگاه سیاسی نداریم

شعار سال: معاون نهاد کتابخانه های عمومی کشور تغییر کارکرد کتابخانه‌ها را از برنامه‌های اولویت دار این نهاد برشمرد و در این خصوص از افزایش کتابخانه‌های تخصصی کودک در کشور خبر داد.

 اسماعیل شفاعی بعد از ظهر دوشنبه در مراسم معارفه مدیرکل جدید کتابخانه های عمومی استان اردبیل اضافه کرد: طی پنج سال گذشته یکی از اولویت‌های این نهاد تاکید بر کتابخانه محوری بود و براین اساس تلاش شد کارکرد کتابخانه ها از شکل سنتی و رایج خارج شود.

وی تبدیل کتابخانه ها به باشگاه‌های فرهنگی و اجتماعی و چند منظوره برپایه این تغییر نگاه را مورد تاکید قرار داد و ادامه داد: برنامه‌ها و کارهای مطلوبی در این زمینه اجرا شده و البته کارهای زیادی هم برای تحقق این مهم وجود دارد.

معاون نهاد کتابخانه های عمومی کشور بالابردن سطح آگاهی را یکی از کارکردهای کتابخانه ها برشمرد و تاکید کرد که براین اساس و طی پنج سال گذشته توجه ویژه ای به حوزه کودک و نوجوان صورت گرفته است.

وی با اشاره به ایجاد کتابخانه های تخصصی در این زمینه تصریح کرد: اعتقاد داریم که فرهنگ مطالعه و خواندن باید از سنین کودکی در جامعه نهادینه شود، لذا ایجاد کتابخانه های تخصصی کودک را در دستور کار قرار داده ایم.

شفاعی در عین حال با بیان اینکه نهاد کتابخانه ها یک نهاد کاملاً فرهنگی است، یادآور شد: نگاه سیاسی و کار سیاسی در این نهاد اصولاً ممکن نبوده و مدیران این نهاد در استان‌ها با وجود گرایشات سیاسی مختلف، هیچ کار و نگاه سیاسی ندارند.

به گفته وی انتخاب مدیران استانی و سایر مدیران این نهاد تنها براساس تخصص، کاربلدی و کارشناس بودن صورت می‌گیرد و نگاه سیاسی در این زمینه هیچ نقشی ندارد.

معاون نهاد کتابخانه های عمومی کشور متذکر شد: مهمترین مسئولیت در نهاد کتابخانه های عمومی کتابداری است و این برای تمام مدیران و کارکنان این نهاد یک افتخار است.

شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر،تاریخ انتشار:20خرداد1398،کد خبر: 4637360،www.mehrnews.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها