کد خبر: 12144
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸

شعار سال : روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت: روزنامه آفتاب یزد در مطلبی با عنوان «چرا دولت آسمان و ریسمان می‌بافد؟» نوشت: با اینکه مسئولین دولتی بر شرکت‌کردن بطحائی در انتخابات مجلس تأکید دارند اما این موضوع به‌هیچ عنوان قانع‌کننده به‌نظر نمی‌رسد! برای بررسی این موضوع با یک منبع آگاه در روابط عمومی وزارت

مخالفت روحانی با رتبه‌بندی معلمان موجب استعفای وزیر شد

شعار سال : روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت:

روزنامه آفتاب یزد در مطلبی با عنوان «چرا دولت آسمان و ریسمان می‌بافد؟» نوشت: با اینکه مسئولین دولتی بر شرکت‌کردن بطحائی در انتخابات مجلس تأکید دارند اما این موضوع به‌هیچ عنوان قانع‌کننده به‌نظر نمی‌رسد! برای بررسی این موضوع با یک منبع آگاه در روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به گفت‌وگو نشستیم، این شخص که نخواست نام او فاش شود از استعفای برخی مدیران در وزارت آموزش و پرورش طی ۱۰ روز گذشته پرده برداشت و گفت: «یکی از دلایل استعفای آقای بطحایی موضوع مطالبات معلمان و طرح رتبه‌بندی که قرار بود پیش از این اجرا شود اما در حال حاضر مخالفت‌هایی با اجرای آن شده بود. البته این‌ها یکی از دلایل استعفای وزیر بود و این استعفا دلایل دیگری نیز داشته، اما اینکه می‌گویند وزیر به دلیل شرکت در انتخابات مجلس از وزارت استعفا داده کذب محض است چرا که هیچکس وزارت را برای مجلس رها نمی‌کند!»

با این وجود دلیل استعفای وزیر هنوز هم در پاره‌ای از ابهام به‌سر می‌برد و برخورد شتابزده دولت برای توجیه این موضوع نشان‌دهنده اختلافات موجود در دولت است.

علیرضا سلیمی دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با آفتاب یزد درباره این موضوع می‌گوید: «مشخص است که توجیحات دولت در رابطه با استعفای بطحایی رد گم‌کردن است چرا که تاکنون سابقه نداشته که وزیری برای شرکت در انتخابات مجلس استعفا بدهد!»

او تأکیدکرد: «خیلی روشن است که دولت بهانه خوبی پیدا کرده تا استعفای وزیر را توجیه کند! اما آنچه به‌نظر می‌رسد این است که این استعفا وابسته به اختلافات داخلی دولت است و عمده مشکلات بطحایی با دولت در رابطه با معوقات معلمان و معلمان بازنشسته بوده چرا که ما تا چند سال آینده بیش از ۳۰۰-۲۰۰ نفر معلم بازنشسته داریم که درباره آن‌ها تاکنون هیچ تعیین تکلیفی صورت نگرفته و با این اوصاف ما در آینده‌ای نزدیک با یک معضل در آموزش و پرورش کشور رو به رو خواهیم بود!

روزنامه اعتماد نیز با طرح ادعای استعفا برای نامزدی نوشت: یک منبع آگاه درباره جزییات گفت‌وشنود رئیس‌جمهوری و بطحایی به «اعتماد» گفت که «در جریان نشست هیأت دولت، موضوع طرح نظام رتبه‌بندی معلمان که بررسی‌های لازم در کمیسیون تخصصی دولت روی آن انجام شده و براساس اعلام‌های قبلی باید لایحه آن به مجلس ارایه شود با مخالفت رئیس‌جمهوری مواجه شده و روحانی می‌گوید در حال حاضر اولویت کشور نیست.» این موضع روحانی و مخالفتش با ارایه لایحه‌ای که جامعه فرهنگیان در طول مدت اخیر بارها و بارها خواستار تسریع در روند اقدامات آن شده با اعتراض یا در عبارتی صحیح‌تر انتقاد بطحایی مواجه می‌شود.

وزیر سابق که بارها و بارها از سوی جامعه فرهنگیان به دلیل تأخیر در ارایه لایحه نظام رتبه‌بندی معلمان به مجلس مورد انتقاد قرار گرفته، به‌خوبی می‌داند که مخالفت دولت و رئیس‌جمهوری با ارایه این لایحه به معنای گسترش دایره انتقادات و هجمه‌ها به او و دستگاه تحت مدیریتش است و به همین دلیل در مواجهه با پاسخ منفی روحانی از لفظ استعفا و کناره‌گیری استفاده می‌کند.

روحانی از ابتدای کارش به عنوان رئیس جمهور سه وزیر برای وزارت آموزش و پرورش انتخاب کرده است که هرکدام با برکناری و استعفا دوران وزارت‌شان را ناتمام گذاشته‌اند و حالا باید نوبت ظهور وزیر چهارم نشست که ممکن است تا آخر دولت تدبیر و امید دوام بیاورد یا نه.
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از وبسایت مشرق، تاریخ 20 خرداد 98، کد مطلب:965387 : www.mashreghnews.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها