کد خبر: 11611
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۰

شعار سال: کرۀ شمالی به ایالات متحده آمریکا هشدار داد که در صورت ادامه دادن سیاست کنونی، توافقاتی که میان رهبران دو کشور در جریان نشست سال گذشتۀ سنگاپور امضا شده، ممکن است به خطر بیفتد. این هشدار پس از آن اعلام شد که برخی رسانه‌های بین‌المللی مدعی شدند رهبر کرۀ شمالی تعدادی از مقامات ارشد

هشدار کره شمالی به آمریکا: صبر ما را نیازمایید

شعار سال: کرۀ شمالی به ایالات متحده آمریکا هشدار داد که در صورت ادامه دادن سیاست کنونی، توافقاتی که میان رهبران دو کشور در جریان نشست سال گذشتۀ سنگاپور امضا شده، ممکن است به خطر بیفتد.

این هشدار پس از آن اعلام شد که برخی رسانه‌های بین‌المللی مدعی شدند رهبر کرۀ شمالی تعدادی از مقامات ارشد این کشور را به دلیل آنکه قبل از برگزاری نشست بی‌نتیجۀ ماه فوریه در هانوی بر مذاکره با آمریکا اصرار داشتند، مجازات کرده است.

پیونگ‌یانگ در بیانیۀ جدید خود، با سرزنش واشنگتن برای فشار آوردن به این کشور در موضوع غیرهسته‌ای کردن شبه جزیرۀ کره اعلام کرد که اگر واشنگتن «قبل از آنکه دیر شود» با طرح جدیدی به پیش نیاید، بیانیه سنگاپور تنها به «صفحه‌ای کاغذ» تبدیل خواهد شد.

در این بیانیه که در تلویزیون دولتی این کشور منتشر شد، آمده است: «به آمریکا توصیه می‌شود روش فعلی محاسبات خود را تغییر دهد و در اسرع وقت به درخواست ما پاسخ دهد… صبر ما حدی دارد

یک سال پیش از این در ۱۲ ژوئن ۲۰۱۸ میلادی دونالد ترامپ و کیم جونگ‌-اون برای اولین بار با یکدیگر رو در رو شدند؛ این دیدار در جزیره سنتوزای سنگاپور عملی شد. آن‌ها در جریان نشست سنگاپور با امضای توافقی چهار ماده‌ای متعهد شدند که برای ایجاد نوع جدیدی از رابطه با یکدیگر همکاری کنند.

تحلیلگران نیز بر این باورند که در وضعیت کنونی، چنانچه آمریکا از سیاست «اصرار بر تسلیمِ یکجانبۀ سلاح‌های هسته‌ای کرۀ شمالی» دست برندارد، توافق سنگاپور به خطر خواهد افتاد.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری فرارو ، تاریخ انتشار 16خرداد 98، کد خبر: 401553، www.fararu.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها