کد خبر: 10677
تاریخ انتشار: جمعه ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۸:۰۱

شعار سال :ریاض با هدف فضاسازی علیه ایران، در نشست فوق‌العاده سران در مکه، با به نمایش گذاشتن آنچه «سلاح‌های ایران در یمن» می‌خواند مشغول اجرای «نمایش موشکی نیکی هیلی» در سال ۲۰۱۷ علیه ایران است. عربستان امروز و فردا میزبان سه نشست سران «عرب»، «شورای همکاری» و «اسلامی» است و قرار است در این نشست‌ها

سیرک جدید عربستان علیه ایران در نشست مکه+فیلم

شعار سال :ریاض با هدف فضاسازی علیه ایران، در نشست فوق‌العاده سران در مکه، با به نمایش گذاشتن آنچه «سلاح‌های ایران در یمن» می‌خواند مشغول اجرای «نمایش موشکی نیکی هیلی» در سال ۲۰۱۷ علیه ایران است.
 عربستان امروز و فردا میزبان سه نشست سران «عرب»، «شورای همکاری» و «اسلامی» است و قرار است در این نشست‌ها درباره ایران و حوادث اخیر در بندر «فجیره» امارات (+) و نیز حمله پهپادی یمن به تأسیسات نفتی سعودی صحبت شود.

بر اساس گزارش «ایندیپندنت» عربی، عربستان در سالن ورودی سران کشورهای عربی در نشست مکه «نمایشگاهی از سلاح» به راه انداخته است تا مقامات کشورها حین عبور از این سالن، ناچار شوند از نمایشگاه مذکور نیز بازدید کنند.

عربستان سعودی مدعی است سلاح‌های این نمایشگاه، همان سلاح‌های ایرانی در اختیار انصارالله یمن است و «ترکی بن صالح المالکی» سخنگوی ائتلاف سعودی در حد چند دقیقه برای بازدیدکنندگان در این خصوص توضیح می‌دهد.


«زهیر الحارثی» عضو مجلس شورای عربستان در همین راستا مدعی شد سلاح یمنی‌ها ایرانی است و به ایندیپندنت گفت: سعودی‌ها با نمایش باقی‌مانده سلاح‌های ایرانی حوثی‌ها می‌خواهند به هیأت‌های عربی و اسلامی در نشست مکه بگویند تهدیدات ایران “عملی” شده و دیگر فرضیه یا شعارهای مستهلک نیست.

این همان نمایشی است که نیکی هیلی نماینده وقت آمریکا در دسامبر 2017 علیه ایران در سازمان ملل به راه انداخت. هیلی، در آن کنفرانس خبری در واشنگتن، شیئی آهنی و بزرگ را به نمایش گذاشت و مدعی شد «قطعات باقی‌مانده موشک شلیک‌شده ایرانی به ریاض» است اما تقریبا این نمایش برای هیچ کشوری باورپذیر نبود و این تبلیغات پرسروصدای آمریکا و عربستان علیه ایران به نتیجه‌ای نرسید.

انصارالله یمن در ماه جاری میلادی و در واکنش به حملات مداوم ائتلاف سعودی، چهار حمله پهپادی به فرودگاه‌های جازان و نجران سعودی داشت و در یک نوبت نیز ایستگاه پمپاژ نفت متعلق به شرکت آرامکو در استان‌های «الدوادمی» و «عفیف» را هدف حمله قرار داد. الدوادمی و عفیف دو استان منطقه ریاض در مرکز عربستان سعودی هستند که به ترتیب ۲۳۰ و ۳۹۰ کیلومتر با ریاض (پایتخت) فاصله دارند.

ائتلاف سعودی از فروردین 1394 حملات مداوم خود به یمن را آغاز کرد و تا کنون بیش از 50 هزار نفر در این حملات کشته و زخمی شده‌اند.

شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس،تاریخ انتشار:9خرداد1398،کدخبر: 13980309000291،www.farsnews.com                                                                                                                                 

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها