کد خبر: 10284
تاریخ انتشار: سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵

شعارسال:  مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال، اعلام کرده رقم قرارداد مارک ویلموتس قابل‌ انتشار نیست. او به مسائل پیش‌آمده بعد از رسانه‌ای شدن قرارداد کی‌روش اشاره‌ کرده و گفته که فدراسیون فوتبال علاقه‌ای ندارد درگیر حاشیه‌ای جدید شود. تصمیمی نادرست که می‌تواند فوتبال ایران را در آینده درگیر حاشیه‌های جدید کند. فدراسیون باید قرارداد ویلموتس

چرا فدراسیون باید قرارداد ویلموتس را منتشر کند؟

شعارسال:  مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال، اعلام کرده رقم قرارداد مارک ویلموتس قابل‌ انتشار نیست. او به مسائل پیش‌آمده بعد از رسانه‌ای شدن قرارداد کی‌روش اشاره‌ کرده و گفته که فدراسیون فوتبال علاقه‌ای ندارد درگیر حاشیه‌ای جدید شود. تصمیمی نادرست که می‌تواند فوتبال ایران را در آینده درگیر حاشیه‌های جدید کند.

فدراسیون باید قرارداد ویلموتس را منتشر کند

تیم ملی فوتبال ایران متعلق به مردم است و مردم ایران حق‌ دارند از تمام جزئیات قرارداد مربی تیم ملی مطلع باشند. متاسفانه فدراسیون فوتبال در زمان ثبت قرارداد کی‌روش از انتشار جزئیات آن خودداری کرد و بعد از افشای جزئیات قرارداد، این مربی از جانب خبرنگاران با مشکلات زیادی روبه‌رو شد.

فدراسیون فوتبال اگر می‌خواهد در آینده با مشکلات جدیدی مواجه نشود، بهتر است در قبال ویلموتس و قرارداد این مربی کاملاً شفاف عمل کند. انتشار قرارداد ویلموتس با ایران حاشیه‌ساز نخواهد شد، بلکه این پنهان‌کاری فدراسیون است که می‌تواند شرایط را در آینده خطرناک کند.

فوتبال ایران در زمان حضور کی‌روش در تیم ملی حاشیه‌های فراوانی را تجربه کرد. مصاحبه‌های تند کی‌روش علیه مربیان لیگ برتر و استعفاها و قهرهای او از یاد هواداران فوتبال نرفته است. اما هیچ‌کدام از این رفتارها ارتباطی با علنی شدن قرارداد کی‌روش نداشت؛ رفتار منفعلانه تاج و دوستانش در فدراسیون فوتبال مهم‌ترین دلیل بروز این اتفاق‌ها بود.

همه رفتارهای کی‌روش ریشه در محافظه‌کاری فدراسیون داشت. فدراسیون فوتبال در آن زمان تلاش می‌کرد با دادن امتیاز به‌ طرف مقابل مشکلات پیش‌آمده را حل کند و هرگز به آینده و بروز مشکلات جدیدتر توجهی نمی‌کرد.

شفاف‌سازی اصول اولیه همه فدراسیون‌ها

انتشار قرارداد مربیان تیم‌های ملی در همه جای دنیا امری طبیعی است و فدراسیون‌ها تلاش می‌کنند با این کار، روند فعالیت خود را شفاف کنند.

تاج گفته تلاش داریم عصر جدید فوتبال ایران را به همراه ویلموتس آغاز کنیم، اما با این صحبت‌ها باید منتظر حواشی جدیدی در فوتبال ایران باشیم.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از سایت اعتمادآنلاین ، تاریخ انتشار: 7 خرداد 1398 ، کدخبر: 307111 ، www.etemadonline.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها