کد خبر: 10227
تاریخ انتشار: سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۷

شعارسال: حمیدرضا فولادگر رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل44 قانون اساسی، با اشاره به آخرین وضعیت بررسی لایحه دولت برای ساماندهی سهام عدالت در این کمیسیون، گفت: کلیات لایحه مذکور در کمیسیون تصویب شده و در حال بررسی جزئیات آن هستیم. وی با بیان اینکه جزئیات این طرح درباره

توضیح رئیس کمیسیون حمایت از تولید ملی از آخرین وضعیت سهام عدالت

شعارسال: حمیدرضا فولادگر رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل44 قانون اساسی، با اشاره به آخرین وضعیت بررسی لایحه دولت برای ساماندهی سهام عدالت در این کمیسیون، گفت: کلیات لایحه مذکور در کمیسیون تصویب شده و در حال بررسی جزئیات آن هستیم.

وی با بیان اینکه جزئیات این طرح درباره نحوه واگذاری‌ سهام عدالت به مردم است، افزود: روش کلی آزادسازی سهام عدالت و واگذاری آن به مردم تصویب شده بود اما جزییات و مسیر آن با اما و اگرهایی همراه است که در حال بررسی ایجاد سازوکار این موضوع هستیم.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی با بیان اینکه دولت همچنان کفالت 50 میلیون سهام عدالت را به‌عهده دارد که باید با همکاری قوه مجریه و قوه مقننه سازوکاری برای واگذاری آنها پیدا شود، ادامه داد: مسئولان سازمان بورس، سازمان خصوصی‌سازی، مرکز پژوهش‌های مجلس و همچنین اعضای کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی نظرات متفاوتی درباره روش واگذاری سهام عدالت دارند که این روش‌ها باید بررسی شود و به یک جمع‌بندی برسیم.

فولادگر با تأکید بر اینکه برای واگذاری سهام عدالت باید هماهنگی‌هایی میان وزارت اقتصاد و سازمان بورس برقرار شود، گفت: برای تحقق و اجرایی شدن لایحه دولت سازمان بورس، سازمان خصوصی‌سازی و بانک مرکزی باید با یکدیگر برای استفاده از اتاق تسویه میان بانک‌ها به تعامل برسند.

وی با اشاره به اینکه طبق یکی از مصوبات کمیسیون مقرر شده طی 5 سال سهام عدالت به مردم واگذار شود، افزود: این زمان‌بندی آزادسازی سهام عدالت و روش اجرای آن در کمیسیون مورد بررسی قرار گرفته و مقرر شده که این موضوع به‌صورت آئین‌نامه به شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی ارجاع شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خاطرنشان کرد: همچنین دولت در لایحه مذکور پیش‌بینی کرده که درباره واگذاری سهام عدالت به دارندگان آن صندوق‌های مشترک سرمایه‌گذاری تشکیل شود که این موضوع نیز در حال بررسی در کمیسیون است.

فولادگر اظهار داشت: به‌زودی بررسی این لایحه در کمیسیون به پایان می‌رسد و پس از جمع‌بندی نهایی، گزارش آن برای بررسی در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه پارلمان می‌شود.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری تسنیم ، تاریخ انتشار: 7 خرداد 1398 ، کدخبر: 2020363 ، www.tasnimnews.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها