کد خبر: 9997
تاریخ انتشار: یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲

شعار سال  : بنابر اعلام شنبه شب فدراسیون کشتی، محمدباقر یخکشی نماینده مازنی کشتی ایران در مسابقات جام ساساری ایتالیا، پس از عبور از سد حریفان خود از کشورهای الجزایر، آمریکا و بلاروس و با یک شکست مقابل نماینده هند به دیدار فینال رسید و در نهایت برابر رسول کالیف از قزاقستان با نتیجه ٧

توضیح فدراسیون کشتی درباره دیسکالیفه شدن یخکشی

شعار سال  : بنابر اعلام شنبه شب فدراسیون کشتی، محمدباقر یخکشی نماینده مازنی کشتی ایران در مسابقات جام ساساری ایتالیا، پس از عبور از سد حریفان خود از کشورهای الجزایر، آمریکا و بلاروس و با یک شکست مقابل نماینده هند به دیدار فینال رسید و در نهایت برابر رسول کالیف از قزاقستان با نتیجه ٧ بر ٢ به برتری رسید و به عنوان قهرمانی دست یافت.
در همین رابطه در جریان مراسم اهدای جوایز این وزن، مسئولین مسابقات جام ساساری به دلیل حضور یخکشی با تیشرت ورزشی روی سکو، وی را دیسکالیفه و از اهدای مدال او ممانعت کردند.
این در حالی است که در مسابقات جهانی و المپیک قید حضور ورزشکاران با گرمکن ورزشی در قوانین اتحادیه جهانی کشتی دیده شده است اما حتی در مسابقات قهرمانی آسیا که اخیرا در چین هم برگزار شد قانون مذکور رعایت نشد.
در همین رابطه فدراسیون کشتی ضمن احترام به قوانین اتحادیه جهانی کشتی، مراتب اعتراض خود را به اتحادیه جهانی کشتی منعکس خواهد کرد. همچنین ضمن بررسی موضوع با عوامل این بی انضباطی برخورد خواهد شد.
گفتنی است با دیسکالیفه شدن یخکشی مدال طلا به کالیف از کشور قزاقستان رسید.
این در حالی است که قریب به یک ماه پیش در مسابقات قهرمانی آسیا در شهر شی آن چین، قهرمانان اوزان مختلف به فراخور لباس فرم تیم های ملی خود اغلب با تی شرت روی سکو رفتند و حتی رضا یزدانی و نفر دوم با تی شرت به روی سکو رفتند و مراسم اهدای جوایز نیز برگزار شد.
رقابت های کشتی آزاد جام ساساری ایتالیا که جزء سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی نیز محسوب می شود امروز شنبه برگزار شد که در پایان محمدباقر یخکشی در وزن 61 کیلوگرم، احمد بذری در وزن 86 کیلوگرم، علیرضا کریمی در وزن 92 کیلوگرم و حامد طالبی زرین کمر در وزن 97 کیلوگرم به مدال طلا، عباس فروتن در وزن 97 کیلوگرم به مدال نقره و نادر حاج آقا نیا در وزن 57 کیلوگرم، یونس امامی در وزن 70 کیلوگرم و ارشک محبی در وزن 92 کیلوگرم به مدال برنز رسیدند.
در رده بندی تیمی نیز تیم قزاقستان با 162 امتیاز اول شد، روسیه با 147 امتیاز عنوان دوم را از آن خود کرد و تیم ایران نیز با 111 امتیاز در جایگاه سوم ایستاد.
شعار سال،بااندکی اضافات وتلخیص برگرفته از خبرگزاری ایرنا،تاریخ انتشار: 5 خرداد 1398،کدخبر :83327663،www.irna.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها