کد خبر: 9848
تاریخ انتشار: شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۰

شعارسال: وزیر امورخارجه ایران در مصاحبه با خبرگزاری رویترز تماس میان وزرای ایران و آمریکا گفت که چنین اتفاقی نخواهد افتاد. ظریف دلیل این کار را موضع توهین‌آمیز وزیر امور خارجه آمریکا نسبت به ایران خواند و گفت چرا من باید تماس تلفنی پمپئو را جواب بدهم در حالی‌که او هر بار درباره ایران صحبت

پمپئو هربار که درباره ایران صحبت می‌کند، به من توهین می‌کند؛ چرا باید به تماس تلفنی او جواب بدهم؟

شعارسال: وزیر امورخارجه ایران در مصاحبه با خبرگزاری رویترز تماس میان وزرای ایران و آمریکا گفت که چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

ظریف دلیل این کار را موضع توهین‌آمیز وزیر امور خارجه آمریکا نسبت به ایران خواند و گفت چرا من باید تماس تلفنی پمپئو را جواب بدهم در حالی‌که او هر بار درباره ایران صحبت می‌کند به من هم بی‌احترامی می‌کند؟

به نوشته رویترز، دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل اعلام کرده که ظریف و مایک پمپئو وزیر خارجه ایران هرگز به طور مستقیم گفت‌وگو نکرده‌اند.

ظریف همچنین در پاسخ به این سئوال که آیا امکان حل و فصل بحران های احتمالی میان ایران و آمریکا وجود دارد؟، گفت: «خیر، چگونه می‌توان از آنها جلوگیری کرد؟»

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از پایگاه خبری تحلیلی انتخاب ، تاریخ انتشار: 4 خرداد 1398 ، کدخبر: 479072 ، www.entekhab.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها