کد خبر: 9735
تاریخ انتشار: شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۹:۱۲

شعار سال : علیرضا نادری با اشاره به چرای بی‌رویه دام و از بین رفتن گیاهانی که منبع غذایی برخی از گونه‌های پروانه‌ها هستند، اظهار کرد: ممکن است جمعیت‌هایی از پروانه‌ها از بین رفته باشند ولی گونه‌هایی که در کشور داشته‌ایم از بین نرفته‌اند، البته شاید گونه‌های کشف نشده از بین رفته باشند. وی تصریح

هیچ گونه‌ پروانه‌ای در کشور از بین نرفته است

شعار سال : علیرضا نادری با اشاره به چرای بی‌رویه دام و از بین رفتن گیاهانی که منبع غذایی برخی از گونه‌های پروانه‌ها هستند، اظهار کرد: ممکن است جمعیت‌هایی از پروانه‌ها از بین رفته باشند ولی گونه‌هایی که در کشور داشته‌ایم از بین نرفته‌اند، البته شاید گونه‌های کشف نشده از بین رفته باشند.

وی تصریح کرد: بر اساس اطلاعات پروانه‌شناسی از ۲۰۰ سال گذشته که توسط ایرانی‌ها و یا خارجی‌ها گردآوری کردند گونه‌هایی که در آن زمان شناسایی شده، امروز هم مشاهده می‌شوند.

مسئول بخش حشرات دفتر موزه ملی تاریخ طبیعی و ذخائر ژنتیکی با بیان این‌که مسایل اکولوژیکی از موضوعات مؤثر در افزایش تعداد پروانه‌ها در مناطق مختلف کشور شده است، گفت: بررسی و پایش منظم پروانه‌ها یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که می‌تواند آگاهی ما را نسبت به حضور این تنوع گونه‌ها و میزان آنها در کشور افزایش دهد.

نادری افزود: متأسفانه به‌دلیل پیچیده بودن فرآیند پایش و همچنین هزینه‌بر بودن آن، ما چنین سیستمی را در کشور نداشته و نمی‌توانیم گونه‌های مختلف و فراوانی آن‌ها را شناسایی کرده و مسیرهای مهاجرتی آنها را بشناسیم.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری آنا ، تاریخ انتشار: 4 خرداد 1398 ، کدخبر: 383585: www.ana.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها