کد خبر: 9624
تاریخ انتشار: جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۶

شعار سال: سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی در جدیدترین گزارش خود موسوم به چشم انداز غذایی جهان تولید غلات ایران در سال جاری را 19.5 میلیون تن پیش بینی کرد. این نهاد بین المللی با وجود خسارات سیل در ابتدای سال پیش بینی کرده است تولید غلات ایران در سال جاری نسبت به سال قبل افزایش

پیش بینی فائو از افزایش تولید غلات ایران

شعار سالسازمان جهانی خواروبار و کشاورزی در جدیدترین گزارش خود موسوم به چشم انداز غذایی جهان تولید غلات ایران در سال جاری را 19.5 میلیون تن پیش بینی کرد.

این نهاد بین المللی با وجود خسارات سیل در ابتدای سال پیش بینی کرده است تولید غلات ایران در سال جاری نسبت به سال قبل افزایش یابد. در سال پیش از آن تولید غلات ایران 19.1 میلیون تن اعلام شده است.

بر اساس گزارش فائو، تولید گندم ایران در این سال نسبت به سال قبل تغییری نخواهد داشت و در سطح 13.4 میلیون تن باقی خواهد ماند.

تولید برنج ایران نیز بدون تغییر نسبت به سال قبل در سطح 1.9 میلیون تن باقی می ماند.

اما تولید جو در ایران طی امسال 200 هزار تن افزایش می یابد و به 3 میلیون تن می رسد. در سال قبل 2.8 میلیون تن جو در کشور تولید شده بود.

تولید ذرت نیز در سال قبل 0.9 میلیون تن اعلام شده بود که این رقم در سال جاری با رشد 200 هزار تنی به 1.1 میلیون تن خواهد رسید.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم ، تاریخ انتشار 3 خرداد 98، کد خبر: 2018238، www.tasnimnews.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها