کد خبر: 9318
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۷

شعار سال : پاتریک شاناهان، وزیر دفاع موقت آمریکا، روز سه شنبه ضمن تکرار ادعاهای بی‌اساس مقامات واشنگتن علیه کشورمان، گفت: حضور ما در منطقه خاورمیانه برای جنگ با ایران نیست. شاناهان مدعی شد: با اینکه تهدیدات از جانب ایران در منطقه خاورمیانه همچنان زیاد است، اقدامات بازدارنده آمریکا حملات احتمالی توسط این کشور را

چرا آمریکا با ناو جنگی به خاورمیانه آمد؟

شعار سال : پاتریک شاناهان، وزیر دفاع موقت آمریکا، روز سه شنبه ضمن تکرار ادعاهای بی‌اساس مقامات واشنگتن علیه کشورمان، گفت: حضور ما در منطقه خاورمیانه برای جنگ با ایران نیست.

شاناهان مدعی شد: با اینکه تهدیدات از جانب ایران در منطقه خاورمیانه همچنان زیاد است، اقدامات بازدارنده آمریکا حملات احتمالی توسط این کشور را متوقف کرده است!

وزیر دفاع موقت آمریکا در گفتگو با خبرنگاران افزود: حمله‌ای علیه آمریکایی‌ها صورت نگرفته است. او در بخش دیگری از اظهارات خود مدعی شد: با این حال این بدان معنا نیست که تهدیداتی که پیش از این شناسایی شده بودند، از میان رفته اند.

ترامپ روز دوشنبه در یک لفاظی توئیتری علیه کشورمان نوشت: «اگر ایران می‌خواهد بجنگند این رسما پایان کارش خواهد بود؛ هرگز دوباره آمریکا را تهدید نکنید».

شاناهان افزود: امیدوارم ایرانی‌ها (به حرف ترامپ) گوش کنند. حضور ما در منطقه برای رسیدگی به مسائل زیادی است، اما به منظور جنگ با ایران نیست. او همچنین مدعی شد: تهدیدات ایران همچنان جدی است و تمرکز آمریکا بر روی این موضوع است که ایرانی «مرتکب اشتباهات محاسباتی!» نشوند.

تنش‌ها میان تهران و واشنگتن در هفته‌های اخیر پس از عدم تمدید معافیت از تحریم‌های نفتی ایران شدت گرفته است. دولت ترامپ می‌گوید قصد دارد ایران را وادار کند بیش از تعهدات توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵، امتیاز بدهد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری خبرآنلاین ، تاریخ 1 خرداد 98، کد مطلب:1262580 : www.khabaronline.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها