کد خبر: 9330
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۵

شعار سال : محمدتقی حلی‌ساز گفت:‌ عربستان سختگیری‌های زیادی برای ورود داروهای مختلف به داخل کشورش دارد و به همین دلیل افرادی که با خود داروهای غیرمجاز حمل می‌کنند از ورود به این کشور منع شدهو دستگیر می‌شوند. وی گفت: حجاجی که دچار اعتیاد به مواد مخدر هستند نیز اگر فکر می‌کنند نمی‌توانند بدون مواد

عربستان برای ورود برخی داروها سختگیری می‌کند/اسامی داروهای ممنوعه

شعار سال : محمدتقی حلی‌ساز گفت:‌ عربستان سختگیری‌های زیادی برای ورود داروهای مختلف به داخل کشورش دارد و به همین دلیل افرادی که با خود داروهای غیرمجاز حمل می‌کنند از ورود به این کشور منع شدهو دستگیر می‌شوند.

وی گفت: حجاجی که دچار اعتیاد به مواد مخدر هستند نیز اگر فکر می‌کنند نمی‌توانند بدون مواد در آنجا سر کنند بهتر است یا از هم‌اکنون به فکر ترک مواد باشند و یا سفر خود را کنسل کنند زیرا کشف مواد مخدر توسط مأموران سعودی عواقب سختی را در پی خواهد داشت. در مورد دارو نیز سختگیری‌های زیادی وجود دارد و برخی داروها و شربت‌ها هم به‌عنوان داروی ممنوعه و غیرمجاز برای ورود به عربستان به‌حساب می‌آید.

رئیس سازمان پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر اضافه کرد:قرص متادون، هیدرومرفین، متیل فنیدات هیدروکلراید، ترامادول، دیازپام، بوپرنورفین و حتی استامینوفن کدئین جزو قرص‌های ممنوعه به‌حساب می‌آید. شربت اکسپکتورانت کدئین و شربت متادون نیز از جمله شربت‌هایی است که ورود آن به عربستان ممنوع است.

وی با تأکید بر اینکه برخی از آمپول‌ها نیز ممنوعه است و ورودش توسط افراد برایشان مشکل‌ساز می‌شود خاطرنشان کرد:‌ آمپول پتیدین، مرفین، ترامادول، دیازپام و آمپول بوپرنورفین هم جزو داروهای ممنوعه است. اگر فردی بیمار است و مجبور است داروی خاصی همراه خود داشته باشد باید نسخه پزشک متخصص را همراه داشته باشد و نباید مدت مصرف آن کمتر از ۴۰ روز باشد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری آنا، تاریخ 1 خرداد 98، کد مطلب:382717 : www.ana.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها