کد خبر: 9187
تاریخ انتشار: سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۰

شعار سال : رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی گفت: رمز بازگشایی فایل سؤالات امتحان نهایی، نیم ساعت قبل از آغاز جلسه آزمون از طریق این مرکز برای مدیران حوزه‌های امتحانی ارسال می‌شود و امکان لو رفتن سؤالات وجود ندارد.امکان لو رفتن سؤالات امتحان نهایی وجود ندارد به نقل از فارس، خسرو ساکی رئیس

امکان لو رفتن سؤالات امتحان نهایی وجود ندارد

شعار سال : رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی گفت: رمز بازگشایی فایل سؤالات امتحان نهایی، نیم ساعت قبل از آغاز جلسه آزمون از طریق این مرکز برای مدیران حوزه‌های امتحانی ارسال می‌شود و امکان لو رفتن سؤالات وجود ندارد.
امکان لو رفتن سؤالات امتحان نهایی وجود ندارد

به نقل از فارس، خسرو ساکی رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی با اشاره به آغاز فصل امتحانات نهایی، اظهار کرد: در راستای تأمین امنیت، سلامت و صحت هرچه بیشتر برگزاری امتحانات نهایی، فرایند ارسال سؤالات به‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

وی افزود: در این فرایند سؤالات رمزگذاری و قبل از برگزاری امتحان به‌صورت مستقیم و بدون واسطه از مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش برای حوزه اجرا ارسال می‌شود.

ساکی تصریح کرد: رمز بازگشایی فایل‌ها، کمتر از نیم ساعت قبل از آغاز جلسه امتحان نهایی از طریق این مرکز برای مدیران حوزه‌های امتحانی ارسال می‌شود.

وی اضافه کرد: زمان بازگشایی رمز بیش از ۱۶ کاراکتری سؤالات امتحانی برای روسای حوزه‌های امتحانی، هنگامی است که دانش‌آموزان در حوزه‌های امتحانی مستقر و حدود نیم ساعت است که در‌های حوزه امتحانی بسته‌شده است، بنابراین امکان اینکه قبل از برگزاری امتحان سؤالی در اختیار دانش آموزان قرار بگیرد، وجود ندارد.

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی گفت: تأکید می‌کنم در این شرایط امکان سوء استفاده و لو رفتن سؤالات وجود ندارد، زیرا زمانی رمز ارسال و سؤالات بازگشایی می‌شود که دانش‌آموزان از نیم ساعت قبل در جلسه امتحانی حضور دارند.

وی ادامه داد: متأسفانه بااین‌وجود برخی از افراد سودجو و کلاه‌بردار از چند هفته قبل در فضای مجازی با ارائه فراخوان و با ادعای دسترسی به سؤالات از مخاطبین خود خواستند هزینه‌ای را پرداخت کنند تا سؤالات را قبل از برگزاری امتحانات در اختیار آن‌ها قرار دهند.

ساکی خاطرنشان کرد: این شایعات در حالی در کانال‌های تلگرامی مطرح می‌شود که هنوز سؤالات اولین امتحان نهایی در سامانه بارگذاری نشده است لذا در پی انتشار ادعا‌های کذب در این خصوص نامه‌ای از وزارت آموزش‌وپرورش به پلیس فتا ارسال شد تا موضوع مورد پیگیری قرار گیرد.

وی از ایجاد این سیستم از اواسط خرداد سال ۹۷ خبر داد و افزود: این سامانه از خرداد سال قبل ایجاد و در امتحانات شهریور و دی‌ماه ۹۷ روند تکاملی خود را طی کرده و پس از گذراندن مراحل آزمایشی امسال باکیفیت بالاتر در امتحانات نهایی به‌کار گرفته می‌شود.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از وبسایت تابناک ، تاریخ انتشار: 31 اردیبهشت1398 ، کدخبر: 900635: www.tabnak.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها