کد خبر: 8943
تاریخ انتشار: دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰

شعار سال : به نقل از الجزیره، «لؤلؤه الخاطر» سخنگوی وزارت خارجه قطر تاکید کرد که سخنان «عادل الجبیر» وزیر مشاور در امور خارجه عربستان ارزش پاسخ دادن ندارد. وی در واکنش به اظهارات عادل الجبیر که دوحه را به بد رفتاری چندین ساله با کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس متهم کرد، چنین اتهاماتی

واکنش سخنگوی وزارت خارجه قطر به سخنان «عادل الجبیر»

شعار سال : به نقل از الجزیره، «لؤلؤه الخاطر» سخنگوی وزارت خارجه قطر تاکید کرد که سخنان «عادل الجبیر» وزیر مشاور در امور خارجه عربستان ارزش پاسخ دادن ندارد.

وی در واکنش به اظهارات عادل الجبیر که دوحه را به بد رفتاری چندین ساله با کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس متهم کرد، چنین اتهاماتی را شگفت آور خواند و گفت، این گونه اظهارات در کنفرانسی که هدف از برگزاری آن دعوت به همدلی و همکاری در شورای همکاری خلیج فارس بود عجیب به نظر می‌رسد.

سخنگوی وزارت امور خارجه قطر ادامه داد، اتهاماتی که الجبیر بیان کرد در بعد بین المللی خریداری ندارد.

وی گفت: متأسفانه اصل سخنان آقای الجبیر با تناقضاتی مواجه است، او سخنانش را با ضرورت وحدت رویه و وحدت رویکرد کشورهای عربی و کشورهای شورای همکاری آغاز کرد و از این کشورها برای نشست در مکه دعوت نمود اما در ادامه مسیر سخنانش را عوض کرد و اظهاراتی را علیه کشور قطر بیان کرد. حال چگونه می‌توان این دو موضع متناقض را کنار هم آورد؟ از یک سو دعوت به وحدت و از سوی دیگر حمله لفظی به یک کشور عربی دوست.

وی افزود: علاوه بر این، موضوع دیگر اینکه الجبیر یا فراموش کرد و یا خود را به فراموشی زده است که سیاست‌هایی که از دو سال پیش چهار کشور محاصره کننده قطر در پیش گرفته اند عامل اصلی شکاف در وحدت شورای همکاری بوده است. این رویه موجب شد تا شاهد شکاف در اقدام مشترک عربی و شورای همکاری خلیج فارس باشیم. این چهار کشور نه تنها به قطر بلکه به چند کشور عربی دیگر نیز فشار وارد کردند. پس بار دیگر باید بگوییم چگونه می‌توان این مواضع متضاد را در یک جا جمع کرد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر ، تاریخ انتشار: 30 اردیبهشت 1398، کدخبر: 4621198 ، www.mehrnews.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها