کد خبر: 8551
تاریخ انتشار: جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۲

شعار سال: محمدرضا رضایی کوچی، با اشاره به تلاطم بازار مسکن به ویژه حوزه اجاره، گفت: متأسفانه در شرایط کنونی هیچ نظارتی در این بخش وجود ندارد و قیمت‌ها طبق سلیقه مالکان و به‌ صورت ساعتی در حال بالا رفتن است و در این میان هیچ دستگاهی خود را مسئول کنترل و نظارت بر قیمت مسکن

قیمت مسکن طبق سلیقه مالکان و به صورت ساعتی در حال بالا رفتن است

شعار سال: محمدرضا رضایی کوچی، با اشاره به تلاطم بازار مسکن به ویژه حوزه اجاره، گفت: متأسفانه در شرایط کنونی هیچ نظارتی در این بخش وجود ندارد و قیمت‌ها طبق سلیقه مالکان و به‌ صورت ساعتی در حال بالا رفتن است و در این میان هیچ دستگاهی خود را مسئول کنترل و نظارت بر قیمت مسکن نمی‌داند.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برخی کارشناسان نسبت به عملکرد سازمان تعزیرات حکومتی در عدم کنترل قیمت بازار مسکن انتقاد دارند، اما مسئولان این سازمان اعلام می‌کنند که برای کنترل بازار باید قیمت منطقه‌ای تعریف شود تا تعزیرات بر این مبنا با متخلفان برخورد کند.

وی افزود: من در چند سال گذشته بارها اعلام کرده‌ام که برای مدیریت بازار مسکن، باید قیمت پایه‌ای در هر منطقه تعیین شود تا بر اساس آن، بازار کنترل شود، البته برخی معتقد به اقتصاد آزاد و تعیین قیمت‌ها در بازار هستند، اما به نظر من، این مسئله زمانی می‌تواند اجرایی شود که دولت در عرصه تولید گسترده مسکن به نتیجه رسیده باشد.

رضایی کوچی با اعلام اینکه در شرایط کنونی کشور با کمبود ۴ میلیون واحد مسکن روبه‌رو است گفت: تولید گسترده مسکن و اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی نقش برجسته‌ای در کنترل قیمت‌ها خواهند داشت، اما هر دو مسئله تاکنون عملیاتی نشده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با انتقاد از عملکرد دستگاه‌ها و سازمان‌ها در عدم اجرای دستورات رئیس‌جمهور برای واگذاری اراضی دولت جهت تولید مسکن، گفت: متأسفانه با وجود دستور رئیس‌جمهور، هنوز یک متر زمین برای تولید مسکن توسط سازمان‌ها واگذار نشده است و دستگاه‌ها عملاً به اموال و اراضی خود چسبیده‌اند. اراضی دولت متعلق به مردم، دولت و حکومت است و دستگاه‌ها باید در شرایط سختی مانند امروز، زمینه را برای تولید مسکن در این مناطق فراهم کنند.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی سازمان‌های بازرسی دولت باید به مسئله نقض قانون توسط دستگاه‌های اجرایی در عدم واگذاری اراضی دولتی ورود کرده و با مدیران متخلف برخورد جدی صورت گیرد.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی آنا، تاریخ انتشار 27اردیبهشت 98، کد خبر: 381856، www.ana.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها