کد خبر: 8135
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰:۰۵

شعار سال : روز دوشنبه در خبرها آمد: رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو درباره بازار خودرو گفته بود: در حال حاضر خرید و فروشی در بازار خودرو صورت نمی‌گیرد و خرید و فروش خودرو به صفر رسیده است.سعید موتمنی با تأکید بر کمبود کالا و افزایش تقاضا در بازار بیان کرده بود: قیمت خودرو به علت

عطش بازار خودرو فروکش کرد

شعار سال : روز دوشنبه در خبرها آمد: رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو درباره بازار خودرو گفته بود: در حال حاضر خرید و فروشی در بازار خودرو صورت نمی‌گیرد و خرید و فروش خودرو به صفر رسیده است.
سعید موتمنی با تأکید بر کمبود کالا و افزایش تقاضا در بازار بیان کرده بود: قیمت خودرو به علت نبود خریدار واقعی روند کاهشی دارد و نوسانات اخیر نیز به علت نبود خریدار است.
در سال ۹۰ تا ۹۱ در حوزه مسکن تجربه مشابهی از افزایش سرسام‌آور قیمت را داشتیم و شاهد نابسامانی در حوزه مسکن بودیم تجربه‌ای که باعث رکود بزرگ و طولانی مدت در این بازار شد. در آن سال‌ها مسکن با افزایش و رشد بیش از ۱۵۰ درصدی همراه بود که بعد از آن با راکد شدن خرید و فروش مسکن و نبود مشتری به علت نداشتن قدرت خرید در چند سال بعد همراه شد.
وضعیت بازار خودرو نیز همچون بازار مسکن در سال‌های ۹۰ و ۹۱ با نبود تقاضا و مشتری همراه شده است به طوری که افزایش بی‌منطق قیمت، نبود تقاضا و رسیدن معاملات خودرو به صفر حکایت از شروع رکود و به کما رفتن بازار خودرو دارد.
در حالی بازار خودرو پرتلاطم است که این بازار به سقف افزایش قیمت‌های خود رسیده و در حال حاضر دیگر مشتری و خریداری در خود نمی‌بیند و جولان گاهی برای دلالان برای بالا بردن اسمی قیمت‌ها و جوسازی‌ها شده است.
با تلاش‌های دلالان در بالا نگه‌داشتن قیمت خودرو و فشار مجلس بر دولت مبنی بر کنترل قیمت‌ها باید منتظر ماند تا ببینیم کدام کفه موفق به اثرگذاری بیشتر در بازار خودرو می‌شوند.
شعار سال ،بااندکی اضافات  و تلخیص برگرفته ازخبرگزاری آنا،تاریخ انتشار:24 اردیبهشت1398،کدخبر:381070،ana.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها