کد خبر: 8069
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۵

شعار سال : به گزارش خبرگزاری رویترز یک مقام آمریکایی اعلام کرد که ایران گزینه نخست حمله به چهار نفت‌کش در نزدیکی بندر فجیره امارات عربی متحده است اما ایالات متحده آمریکا مدرک قطعی در اینکه تهران پشت این حملات باشد، ندارد.به گزارش یورونیوز، این مقام آمریکایی که نامش فاش نشده گفته است: «این همان

ادعای مقام آمریکایی: ایران متهم حمله بندر فجیره

شعار سال : به گزارش خبرگزاری رویترز یک مقام آمریکایی اعلام کرد که ایران گزینه نخست حمله به چهار نفت‌کش در نزدیکی بندر فجیره امارات عربی متحده است اما ایالات متحده آمریکا مدرک قطعی در اینکه تهران پشت این حملات باشد، ندارد.
به گزارش یورونیوز، این مقام آمریکایی که نامش فاش نشده گفته است: «این همان چیزی است که ایران انجام می‌دهد… این نوع کارها را ایران انجام می‌دهد…. این با طرز کار ایران مطابقت دارد.»
روز یکشنبه ۱۲ مه (۲۲ اردیبهشت) وزیر امور خارجه امارات از «عملیات خرابکارانه» علیه چهار فروند کشتی نفتکش در نزدیکی آب‌های سرزمینی این کشور در فجیره خبر داده بود. عربستان نیز روز دوشنبه ۱۳ مه (۲۳ اردیبهشت) اعلام کرد دو نفت‌کش این کشور در جریان «عملیات خرابکارانه» در نزدیکی ساحل امارات آسیب جدی دیده‌اند.
عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به این حمله آن را «دسیسه بدخواهان» عنوان کرد و خواهان روشن شدن ابعاد دقیق این حادثه شد.
بندر فجیره امارات که در شرق این کشور و در نزدیکی تنگه هرمز قرار دارد، بزرگ‌ترین مرکز ذخیره نفت در دریای عمان به شمار می‌رود.
شعار سال،بااندکی اضافات وتلخیص برگرفته از سایت فرارو،تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1398، کدخبر:399173،fararu.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها