کد خبر: 6317
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰:۳۰
صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده

شعارسال: سرمربی تیم ملی فوتبال باوجود آنکه چند ماهی از رفتن کارلوس کی‌روش می‌گذرد هنوز انتخاب نشده است. مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال اعلام کرده مذاکرات نهایی با سرمربی تیم ملی انجام شده و او فردی اروپایی خواهد بود اما شواهد نشان می‌دهد گزینه‌ای برای هدایت تیم ملی انتخاب نشده است و تا زمان برگزاری

سردرگمی فدراسیون فوتبال در انتخاب سرمربی تیم ملی

شعارسال: سرمربی تیم ملی فوتبال باوجود آنکه چند ماهی از رفتن کارلوس کی‌روش می‌گذرد هنوز انتخاب نشده است.

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال اعلام کرده مذاکرات نهایی با سرمربی تیم ملی انجام شده و او فردی اروپایی خواهد بود اما شواهد نشان می‌دهد گزینه‌ای برای هدایت تیم ملی انتخاب نشده است و تا زمان برگزاری دیدارهای فیفادی که در خرداد برگزار خواهد شد کسی سکان هدایت فوتبال ملی ایران را برعهده نمی‌گیرد.

پس از جدایی کی‌روش مسئولان فدراسیون فوتبال سعی کردند تا مربی را انتخاب کنند که هزینه‌های کمتری نسبت به این مربی پرتغالی داشته باشد و در این میان از سوی وزارت ورزش و جوانان و رسانه‌ها گزینه‌های نامداری برای حضور در ایران مطرح شد که مشخص بود هیچ‌ یک از این گزینه‌ها حاضر نیستند سرمربی تیم ملی ایران شوند چرا که فدراسیون نمی‌تواند هزینه قرارداد با آنها را پرداخت کند.

اصرار بر حضور گزینه‌هایی چون زین‌الدین زیدان، ژوزه مورینیو و یورگن کلینزمن کاملاً بی‌نتیجه بود و خیلی زود مشخص شد آمدن چنین مربیانی غیرممکن است. این روزها بحث حضور خولین لوپتگی و هروه رنار مطرح شده که باز هم حضور این مربیان بعید است چرا که لوپتگی سرمربی سابق تیم ملی اسپانیا و رئال مادرید بوده و قطعاً به ایران نمی‌آید و رنار هم بارها گفته به تیم ملی مراکش تعهد دارد.

ماجرای حضور برانکو ایوانکوویچ هم دور از انتظار است چرا که او با پرسپولیس یک فصل دیگر قرارداد دارد و با توجه به موفقیت‌هایی که کسب کرده هواداران پرسپولیس حاضر نیستند او را در تیم ملی ببینند چون برانکو در یک‌قدمی سومین قهرمانی متوالی با سرخ پوشان است. نکته جالب اینکه بحث حضور علی دایی در تیم ملی هم در حالی مطرح شده که یکی از اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال سپردن سکان هدایت تیم ملی به این مربی را تکذیب نکرده است.

اتفاقات مختلفی که برای انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال از زمان جدایی کی‌روش رخ داده گویای آن است که فدراسیون نمی‌تواند به اجماع نظر مشخصی برسد چرا که انتخاب سرمربی جدید مقوله‌ای بسیار مهم است. فدراسیون می‌خواهد فردی را انتخاب کند که نام و نشانش کمتر از کی‌روش نباشد اما بالا رفتن نرخ ارز موجب شده تا انتخاب گزینه صاحب‌نام منتفی شود. باید دید مسئولان فوتبال ایران می‌توانند سرمربی جدید تیم ملی را در زمانی که اعلام کرده بودند انتخاب کنند یا اینکه از ترفند سرمربی موقت استفاده می‌شود تا بازی‌های فیفادی از دست نرود و با خرید زمان در آینده سرمربی دائمی جدید مشخص شود.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری آنا ، تاریخ انتشار: 9 اردیبهشت 1398 ، کدخبر: 377048 ، www.ana.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
برچسب ها:
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها