کد خبر: 6362
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰
صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده

شعار سال : به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری در دومین روز از بیست و سومین همایش سراسری فرماندهان، روسا و مدیران نیروی انتظامی با درود به روح بلند و ملکوتی حضرت امام (ره) و ارواح طیبه شهدای اسلام، دفاع مقدس، حرم و حریم و آرزوی سلامتی و طول عمر باعزت برای

در انتخابات ۹۸ مثل گذشته بدور از جناح‌گرایی عمل می‌کنیم/طرح‌های امنیت اخلاقی به جد دنبال می‌شود

شعار سال : به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری در دومین روز از بیست و سومین همایش سراسری فرماندهان، روسا و مدیران نیروی انتظامی با درود به روح بلند و ملکوتی حضرت امام (ره) و ارواح طیبه شهدای اسلام، دفاع مقدس، حرم و حریم و آرزوی سلامتی و طول عمر باعزت برای مقام معظم رهبری، تصریح کرد: امیدواریم در این روزهای باقی‌مانده استفاده مطلوب را از ماه شعبان برده باشیم و توفیق آمادگی برای ورود به ماه رمضان نصیب ما شود.

وی ادامه داد: مهم‌ترین بخش این همایش، فرمایشات و تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بود. رضایت فرمانده معظم کل قوا از فرماندهان ناجا انصافا پاداش خوبی برای دنیا و آخرت ماست و هیچ چیز بهتر از رضایت ایشان نیست.

رئیس پلیس کشور به اهدای هدیه تبرکی از سوی مقام معظم رهبری به فرماندهان نیروی انتظامی اشاره و بیان کرد: همه ما باید فرمایشات معظم‌له را سرلوحه کار خود قرار دهیم و با تمام وجود تدابیر ایشان را اجرایی کنیم.

اشتری تأکید کرد: همه ما به واسطه مسئولیت‌هایی که امروز بر عهده داریم در حیطه امتحان هستیم. عملکرد و عاقبت به‌خیری ما مهم است بنابراین بنده به عنوان یک برادر به شما توصیه می‌کنم که فرمایشات مقام معظم رهبری را با تمام توان، ظرفیت و قلبا عملی و اجرایی کنیم.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی، ویترین نیروهای مسلح و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، اظهار کرد: ناجا در منظر و مورد قضاوت مردم است.

فرمانده نیروی انتظامی، بالاترین سرمایه نیروی انتظامی را نیروی انسانی دانست و تاکید کرد: باید از این نیرو حفاظت و مراقبت شود. در مقابل کارکنان خود مسئول هستیم و باید از آنان برای از جلوگیری از اتفاقات مراقبت کنیم.

اشتری با بیان اینکه سربازان وظیفه از سرمایه‌های مهم این کشور به شمار می‌آیند، افزود: باید از این امانت‌های مردم که به دست ما سپرده شده‌اند، به خوبی مراقبت کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی، کمک به رونق اقتصادی و نیز مبارزه با قاچاق را از تاکیدات رهبر معظم انقلاب عنوان و تصریح کرد: این موضوع جزء اولویت کاری ما قرار دارد که باید با جدیت دنبال شود. البته رئیس قوه قضاییه نیز بر تعامل ناجا با دستگاه قضا به منظور تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در این امر تاکید کردند.

وی به تأمین امنیت فضای مجازی که مورد تأکید مقام معظم رهبری است، اشاره و خاطرنشان کرد: همه باید برای تحقق فرمایشات رهبری در این رابطه با جدیت پای کار بیایند تا میزان تخلفات در این حوزه کاهش یابد.

اشتری به موضوع خرید و فروش اسلحه اشاره و تصریح کرد: برخورد و جلوگیری از خرید و فروش اسلحه مورد تأکید مقام معظم رهبری است. در این رابطه کوچک‌ترین کوتاهی قابل پذیرش نیست و نیروی انتظامی با جدیت این موضوع را دنبال می‌کند.

وی در ادامه با بیان اینکه اعمال قانون و مدیریت صحنه باید با اقتدار توأم با رأفت باشد، اظهار کرد: ارتباط و برخورد با مردم باید حکیمانه، مدبرانه و بر مبنای اخلاق اسلامی باشد.

فرمانده نیروی انتظامی تأکید کرد: اقتدار ناجا برای متجاوزان به عنف، قاچاقچیان، افراد شرور، سارقان و … است و در برخورد با اشرار مسلح، قاچاقچیان و متخلفان به هیچ عنوان کوتاهی و چشم‌پوشی نمی‌کنیم.

اشتری با اشاره به تعیین اولویت‌های مأموریتی نیروی انتظامی در سال جاری، یادآور شد: اولویت‌های نیروی انتظامی در سال ۹۸ تعیین و به فرماندهان انتظامی استان‌ها و پلیس‌های تخصصی و ستادی ابلاغ شده که در این میان مبارزه با سرقت و مواد مخدر از برنامه‌های اولویت‌دار است.

وی با بیان اینکه اقدامات پیشگیرانه باید در خط مقدم اقدامات انتظامی باشد، گفت: باید وقوع سرقت را به حداقل ممکن برسانیم. از طرفی لازم است کشف وقوع جرم در حوزه سرقت ارتقاء یابد.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اهمیت مبارزه با مواد مخدر نیز تصریح کرد: مبارزه با مواد مخدر یکی از مطالبات مقام معظم رهبری است و باید در اولویت مأموریتی ما نیز باشد. خوشبختانه امروز در رأس ستاد مبارزه با موادمخدر نهاد ریاست جمهوری، سردار اسکندر مومنی حضور دارند و سردار منتظرالمهدی و سایر دوستان نیز در این حوزه فعالیت دارند. وجود این عزیزان را فرصت بدانیم و با همدلی و تعامل به جد با مواد مخدر مقابله کنیم.

وی با اشاره به اقدامات پلیس مبارزه با مواد مخدر در این حوزه، خاطرنشان کرد: همچنان که برخورد با باندها و شبکه‌های اصلی توزیع مواد مخدر در اولویت است باید با خرده‌فروشان مواد مخدر نیز برخورد شود.

فرمانده نیروی انتظامی، موضوع جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر را نیز یک اولویت اساسی برشمرد و افزود: حضور معتادان متجاهر در سطح شهر علاوه بر اینکه زیبایی بصری شهر را تحت تأثیر قرار می‌دهد در افزایش جرایم نیز موثر است؛ به طوری که براساس آمارها ۵۰ درصد از سارقان خرد از گروه معتادان متجاهر هستند.

اشتری همچنین با اشاره به اهمیت آمادگی‌های عملیاتی و رزمی نیروهای پلیس، تأکید کرد: با پیگیری‌های معاون هماهنگ‌کننده و برنامه‌ریزی معاونت عملیات ناجا، سال گذشته رزمایش‌های مختلفی برگزار شد که امسال روند برگزاری این رزمایش‌ها در سطح شهرستان‌ها نیز دنبال می‌شود.

وی تأکید کرد: فرماندهان باید اقدامات پیشگیرانه را در رأس امور قرار دهند و برای هر بحرانی آماده باشند.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به برگزاری دوره‌های مدیریت بحران با رویکرد «مهارت‌محوری»، بیان کرد: برگزاری چنین دوره‌هایی بسیار مثمرثمر بوده و بنده و جانشین فرمانده ناجا در این جلسات حضور یافتیم و به صورت چهره به چهره با فرماندهان شرکت‌کننده در دوره‌های مدیریت بحران گفت‌وگو کردیم و نیز پاسخگوی سوالات آنان بودیم.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی به دلیل تنوع و گستردگی مأموریت‌ها باید هر لحظه برای مأموریتی آماده باشد بنابراین تأکید دارم که آمادگی از اهم اولویت‌ها باشد و این آمادگی عملیاتی را ارتقاء دهیم.

اشتری با اشاره به حادثه چابهار، یادآور شد: هوشیاری نیروهای پلیس، ایجاد موانع حفاظتی و مراقبت‌های امنیتی، توطئه دشمنان را خنثی کرد اما باید بدانیم توجه به ملاحظات حفاظتی و امنیتی در رأس امور است.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه دشمنان همواره در صدد توطئه‌ هستند، گفت: باید این توطئه‌ها را با هوشیاری خنثی کنیم همچنان که در حمله تروریستی به حرم مطهر و مجلس شورای اسلامی در سال ۹۶ ، توطئه دشمنان با هوشیاری نیروی انتظامی خنثی شد.

وی با بیان اینکه در سال جاری برگزاری انتخابات را پیش رو داریم، تأکید کرد: برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات باید به گونه‌ای باشد که انتخابات در امنیت کامل برگزار شود و همچون گذشته به دور از جناح‌گرایی عمل کنیم.

اشتری با تأکید بر اینکه هرگز اجازه نمی‌دهیم کسی امنیت ما را خدشه‌دار کند، ادامه داد: برخورد با ناهنجاری‌ها و دفاع از ارزش‌های دینی و انقلابی نیز از اولویت‌هاست. نیروی انتظامی حافظ ارزش‌های انقلاب اسلامی است و با هر ناهنجاری مطابق قانون برخورد می‌کنیم.

وی با اشاره به اهمیت برخورد با موضوع کشف حجاب، تأکید کرد: بر مبنای قانون، کشف حجاب جرم است و با چنین مواردی قطعا برخورد می‌کنیم و باید بگویم اجرای طرح‌های امنیت اخلاقی به جد دنبال می‌شود.

فرمانده نیروی انتظامی تأکید کرد: نیروی انتظامی وظایفش را بر مبنای قانونی، به دور از هیاهو، مدبرانه و هوشمندانه اجرایی و عملیاتی می‌کند و در این میان اشراف اطلاعاتی باید مورد توجه قرار بگیرد. اشراف اطلاعاتی در فضای حقیقی و فضای مجازی از الزامات است.

اشتری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری دوره‌های بصیرت با عنوان «نسیم معرفت» برای کارکنان و خانواده‌هایشان، اظهار کرد: تاکنون ۱۳ هزار خانواده کارکنان ناجا طی دوره ۴ روزه در این طرح شرکت کرده‌اند که برگزاری چنین طرح‌هایی به همت سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی صورت می‌گیرد و اعزام کارکنان به مشهد مقدس نیز اجرایی و دنبال می‌شود.

اشتری، توجه به معیشت و مسکن کارکنان را از اولویت‌های نیروی انتظامی در سال جاری عنوان و اظهار کرد: در این راستا، قرارگاه جهادی تأمین مسکن راه‌اندازی شده که امیدواریم با کمک فرماندهان و با استفاده از ظرفیت‌های موجود، گام‌های خوبی در این رابطه برداشته شود.

وی آموزش کارکنان را از دیگر اولویت‌های نیروی انتظامی برشمرد و تصریح کرد: قرارگاه جهادی آموزش در اولویت ناجا قرار دارد. همچنین انتصابات باید براساس شایستگی افراد صورت بگیرد؛ همچنین همتاپروری نیز یکی دیگر از اولویت‌های این نیرو به شمار می‌آید.

اشتری خطاب به فرماندهان، روسا و مدیران نیروی انتظامی، گفت: لباسی که بر تن شماست، لباس سربازی ولایت است. بنابراین باید جایگاه و شأن شما حفظ شود.

وی بر لزوم تکریم و توجه به خانواده شهدا، ایتام و جانبازان از سوی فرماندهان و نیز دیدار با خانواده‌های آنها تاکید و تصریح کرد: توجه به معلولان خدمتی و متوفیان از اهمیت بسزایی برخوردار است و ما در این رابطه مسئولیت سنگینی را بر عهده داریم.

فرمانده نیروی انتظامی همچنین به موضوع بیانیه گام دوم انقلاب اشاره و بیان کرد: باید این بیانیه را مطالعه و آن را در جامعه پیاده کنیم چرا که بیانیه گام دوم انقلاب، محور اصلی کار نیروی انتظامی است.

اشتری با بیان اینکه نیروی انتظامی جزء پاک‌ترین و متدین‌ترین سازمان‌هاست، خطاب به فرماندهان گفت: به شما اعتماد داریم و باعث افتخار ما هستید و به هیچ عنوان از حق و حقوق کارکنان کوتاه نمی‌آیم.

فرمانده نیروی انتظامی افزود: همه گوش به فرمان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) هستیم و حجت بر ما تمام است.

اشتری یادآور شد: انصافا طی چهار دهه گذشته در نیروی انتظامی گام‌های بزرگی برداشته شده است و ان‌شاءالله در دهه پنجم نیز به استکبار جهانی ثابت می‌کنیم که پلیس جمهوری اسلامی ایران، پلیس تراز انقلاب و تمدن اسلامی است. قطعا با روحیه جهادی و انقلابی از هر بن‌بستی عبور خواهیم کرد.

فرمانده نیروی انتظامی در پایان به فرمایشات فرمانده معظم کل قوا در خصوص پلیس در تراز انقلاب اسلامی اشاره و بیان کرد: برای تحقق این امر باید از توان و ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم و گام‌های موثرتری در این حوزه برداریم.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا ، تاریخ انتشار 10 اردیبهشت 98، کد خبر: 98020904980، www.isna.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
برچسب ها:
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها