کد خبر: 6120
تاریخ انتشار: دوشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰:۴۰
صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده

شعارسال: سید جمال ساداتیان تهیه کننده سینما درباره موفقیت «متری شیش و نیم» در گیشه آن هم در فضایی که سینما در احاطه سینمای کمدی است، گفت: به نظرم پیش از هرچیز، استقبال مخاطب از فیلم و موفق بودنش در گیشه به موضوع فیلمنامه و قصه آن ارتباط دارد، پدیده مواد مخدر که در کشور

ریسک ساخت «متری شیش و نیم» را پذیرفتم/ فیلم پتانسیل اکران جهانی دارد

شعارسال: سید جمال ساداتیان تهیه کننده سینما درباره موفقیت «متری شیش و نیم» در گیشه آن هم در فضایی که سینما در احاطه سینمای کمدی است، گفت: به نظرم پیش از هرچیز، استقبال مخاطب از فیلم و موفق بودنش در گیشه به موضوع فیلمنامه و قصه آن ارتباط دارد، پدیده مواد مخدر که در کشور فراگیر شده و بسیاری از خانواده ها مستقیم و غیر مستقیم درگیر آن هستند.

وی افزود: تجربه نشان داده معضلی که برای جامعه موضوعیت دارد و به خوبی در قالب یک اثر سینمایی به آن پرداخته می‌شود بیشتر نمود کرده و مورد استقبال قرار می‌گیرد. از سویی فیلمنامه، کارگردانی، بازیگران، لوکیشن و … دست به دست هم می‌دهند تا جذاب‌تر شده و در انتها واکنش‌ها مثبت باشد.

تهیه کننده سینما بیان کرد: هزینه‌های فیلم از استاندارد‌های بخش خصوصی سینمای ما فراتر رفت که البته باید این هزینه را انجام می‌ دادیم، اما با توجه به موضوع ملتهب و مهم و روز جامعه، نوع پرداخت به موضوع و … انتظاربیشتری از استقبال مخاطبان داریم.

ساداتیان در خصوص نپرداختن و ساخته نشدن فیلم‌های اجتماعی با موضوع و قصه‌های ملتهب و تاثیرگذار به صورت گسترده بیان کرد:بخش اصلی و مهم آن به مردم ربط دارد تا زمانی که مردم به عنوان مخاطب اصلی از فیلم‌های اجتماعی حمایت و استقبال نکنند فیلمساز تشویق به ساخت آن‌ها نخواهد شد، اما اگر روی خوش نشان دهند قطعا فیلمساز هم به خواسته آنها توجه می‌کند و فیلم‌های خوب و اجتماعی حتی در فضای گرانی این سال‌ها، در سطح گسترده‌تر تولید می‌ کند.

وی گفت:من با توجه به شرایط فعلی سینمای ایران که اکثر مخاطبان، فیلم‌های طنز را می‌پسندند ریسک ساخت «متری شیش و نیم» را پذیرفتم و خوشبختانه تا به حال شاهد استقبال خوبی بودیم، ولی در نهایت باید صبر کرد و دید که این فیلم به سود می‌رسد.

این تهیه کننده درباره تحقیق و بررسی‌هایی که برای پرداختن به سوژه «متری شیش و نیم» صورت گرفته، اظهار داشت: حتما چنین موضوعی نیاز به تحقیق و بررسی دارد از طرفی وسواس کارگردان برای تبدیل افکارش به تصویری جذاب و مهم باعث شد در رسیدن به هدف اصلی، تلاش‌های زیادی در همه زمینه‌ها صورت بگیرد. این تلاش‌ها و زمینه سازی‌ها از ساخت لوکیشن تا تامین بخش تاسیسات از سوی نیروی انتظامی سنگ تمام گذاشتند که باید از آن‌ها تشکری ویژه کرد.

وی افزود: البته که گروه تولید باید تمام این سختی‌ها را به جان می‌خرید واز همه داشته‌های علمی و عملی خود برای ساخت اثری قابل قبول بهره می‌برد و خوشبختانه این اتفاق افتاد از این به بعد به همت مردم استقبال هرچه بیشتر می شود، چون وقتی چنین زحماتی پاسخی مناسب و درخور بگیرند قطعا بستر ساخت فیلم‌های بعدی با موضوعات اجتماعی فراهم می‌شود.

ساداتیان در خصوص اکران‌های خارجی «متری شیش و نیم» بیان کرد: این فیلم برای مردم ما ملموس‌تر است و بیشتر با آن ارتباط برقرار می‌کنند، اما اگر قرار باشد اکران خارجی داشته باشد باید تمام ابعاد را در نظر بگیریم. به عنوان نمونه برای کشور‌های آسیایی نسبت به کشور‌های اروپایی و … قابل قبول‌تر خواهد بود، در مجموع در صدد هستیم که این اتفاق رقم بخورد و فکر می‌کنم پتانسیل اکران جهانی را دارد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان ، تاریخ انتشار: 8 اردیبهشت 1398 ، کدخبر: 6912993 ، www.yjc.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
برچسب ها:
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها