کد خبر: 6263
تاریخ انتشار: دوشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۰
صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده

شعار سال : محمدحسین رضایی  گفت: در حادثه سیل اخیر بسیاری از تلفاتی که رخ داد به دلیل جنگل‌زدایی و تخریب منابع طبیعی بود که در سال‌های گذشته اتفاق افتاده بود.وی افزود: در تمام سال‌های گذشته مسئولان محیط زیست و کارشناسان این حوزه هشدارهای لازم را به تخریب‌کنندگان جنگل‌ها، مراتع و منابع طبیعی داده بودند

تخریب منابع طبیعی و جنگل‌ها یکی از مهم‌ترین دلایل وقوع سیل بود

شعار سال : محمدحسین رضایی  گفت: در حادثه سیل اخیر بسیاری از تلفاتی که رخ داد به دلیل جنگل‌زدایی و تخریب منابع طبیعی بود که در سال‌های گذشته اتفاق افتاده بود.
وی افزود: در تمام سال‌های گذشته مسئولان محیط زیست و کارشناسان این حوزه هشدارهای لازم را به تخریب‌کنندگان جنگل‌ها، مراتع و منابع طبیعی داده بودند ولی هیچ اقدامی برای کاهش این تخریب‌ها صورت نگرفت.
این کارشناس محیط زیست ادامه داد: از نظر زمین‌شناسی وجود جنگل‌ها می‌توانست به سدی برای جلوگیری از وقوع سیل یا شدت گرفتن آثار تخریبی آن باشد ولی زمانی که درختان قطع می‌شود و پوشش گیاهی کاهش پیدا می‌کند نمی‌توان در زمان‌های بارش باران‌های سیل‌آسا جلوی آثار تخریبی آن را گرفت.
رضایی افزود: به‌نظر می‌رسد سیل امسال می‌تواند هشداری باشد به مسئولان که احیای جنگل‌ها را جدی بگیرند و به کاشت درختان در مناطقی که پوشش گیاهی تخریب شده است بپردازند.
شعار سال،بااندکی اضافات وتلخیص برگرفته از خبرگزاری آنا،تاریخ انتشار: 9 اردیبهشت 1398، کدخبر: 377168،ana.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
برچسب ها:
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها