کد خبر: 5796
تاریخ انتشار: شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰

شعار سال :  «مهدی فضایلی» کارشناس مسائل سیاسی در یادداشتی در روزنامه صبح نو نوشت:تحریم نفتی را هر چند دشمن از اجرای تمام عیارش عاجز است اما می‌توان سنگین‌ترین تحریم و اقدام نیمه سخت آمریکا علیه ملت ایران دانست چرا که اقتصاد کشور و به تبعش معیشت مردم را هدف قرار داده است.با تحریم نفتی،

گزینه‌های روی میز ما در برابر تحریم نفتی

شعار سال :  «مهدی فضایلی» کارشناس مسائل سیاسی در یادداشتی در روزنامه صبح نو نوشت:
تحریم نفتی را هر چند دشمن از اجرای تمام عیارش عاجز است اما می‌توان سنگین‌ترین تحریم و اقدام نیمه سخت آمریکا علیه ملت ایران دانست چرا که اقتصاد کشور و به تبعش معیشت مردم را هدف قرار داده است.
با تحریم نفتی، “جنگ اقتصادی” وارد آخرین مراحل خودش می‌شود و دشمنی آمریکا با ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی برخاسته از اراده مردم آشکارتر می‌شود.
بسیار روشن است که در برابر چنین اقدامی نظام جمهوری اسلامی و مردم ساکت نخواهند نشست و ان‌شاءالله یکبار دیگر دشمن را نه فقط ناکام بلکه ذلیل خواهند کرد!
مواجهه ما با تحریم نفتی و به عبارت دیگر گزینه‌های ما در برابر تحریم نفتی را در سه بخش می‌توان دسته بندی کرد.
نخستین اقدام، جلوگیری از تحقق اراده آمریکا و ادامه صدور نفت است؛ اقدامی که با توجه به تجربه دور زدن تحریم‌ها، شرایط برخی همسایگان و رقابت بین قطب‌های اقتصادی جهان و عدم تبعیت از یک جانبه گرایی آمریکا کاملاً” شدنی است. آمریکا اگر چه مزاحمت ایجاد می‌کند اما محال است بتواند صادرات نفت ایران را به صفر برساند.
آیت الله خامنه ای با توجه به همین واقعیت هفته گذشته فرمودند: 《تلاشی که اینها در زمینه‌ی نفت می‌کنند به جایی نمی‌رسد، ما آن مقداری که نیاز داریم، آن مقداری که لازم داریم، آن قدری که خودمان اراده کنیم، می‌توانیم نفتمان را صادر کنیم؛ حالا آنها به خیال خودشان راه‌ها را مسدود می‌کنند امّا ملّت فعّال و مسئولین بیدار و هشیار اگر دامن همّت به کمر بزنند، بسیاری از بن‌بست‌ها را می‌توانند باز کنند، این هم یکی از آنها است و قطعاً این کار را [می‌کنند]؛ بنابراین کار آنها به نتیجه نخواهد رسید.》
دومین واکنش ایران عزتمند به تحریم نفتی را باید بر اساس این جمله رهبر حکیم انقلاب اسلامی در دیدار چهارشنبه گذشته با کارگران، کمی منتظر بمانیم!
《دارند دشمنی می‌کنند، بدانند این دشمنی آنها بی‌جواب نخواهد ماند؛ پاسخ این دشمنی را اینها خواهند گرفت، ملّت ایران ملّتی نیست که بنشیند تماشا کند علیه او توطئه کنند، علیه او کار کنند و او ساکت بنشیند.》
و سومین واکنش که به اعتقاد من مهمترین و سازنده‌ترین واکنش برای ما خواهد بود و این تحریم را به فرصتی طلایی برای شتاب بخشیدن به پیشرفت کشور تبدیل می‌کند عبارت است از آنچه نامش را “نگاه به درون و خودباوری” می‌گذاریم.
نگاه به درون و خودباوری را می‌توان با “رونق تولید”، “شناخت ظرفیت‌های کشور و استفاده بجا از آنها”، “کار جهادی”، ” اعتماد به جوانان” و ” نوآوری و خلاقیت” محقق کرد.
سخن آخر اینکه کارت‌های آمریکا برای ادامه فشار به ایران اسلامی در حال پایان یافتن و یا رسیدن به حداقل اثربخشی است و پس از این، از سویی رفتن آمریکا به سمت اضمحلال و از سوی دیگر آغاز دوران جدید ایران بزرگ اسلامی خواهد بود.
 
شعار سال، بااندکی اضافات وتلخیص برگرفته ازسایت مشرق نیوز، تاریخ انتشار: 7 اردیبهشت 1398، کدخبر:954014،www.mashreghnews.ir
 
 

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها