کد خبر: 5844
تاریخ انتشار: شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰
صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده

شعار سال :  یونهاپ روز شنبه نوشت، این نخستین بار پس از تشدید تنش ها در شبه جزیره کره است که یکی از سران کشورهای مرتبط با این نشست خواستار از سرگیری آن می شود.این خبرگزاری خاطر نشان می کند که رییس جمهوری روسیه این مطلب را در ملاقات اخیر خود با کیم جونگ اون

پوتین شروع مذاکرات شش جانبه پکن را خواستار شد

شعار سال :  یونهاپ روز شنبه نوشت، این نخستین بار پس از تشدید تنش ها در شبه جزیره کره است که یکی از سران کشورهای مرتبط با این نشست خواستار از سرگیری آن می شود.
این خبرگزاری خاطر نشان می کند که رییس جمهوری روسیه این مطلب را در ملاقات اخیر خود با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی عنوان کرده و آن را برای پیشبرد حل مسائل شبه جزیره کره مهم توصیف کرده است.
بنا به این گزارش، رییس جمهوری روسیه گفته است اگر آمریکا و کره جنوبی می توانند تضمین های امنیتی کافی در اختیار کره شمالی قرار دهند، اقدامی مطلوب خواهد بود.
وی افزوده است اما ظاهرا آنها نتوانسته اند تاکنون چنین کاری صورت دهند و اگر بناست شرایط به این منوال باشد ، بهتر است که مذاکرات شش جانبه هسته ای از سرگرفته شود.
این مذاکرات برای اولین بار در سال 2003 میلادی برگزار شد و تا پایان سال 2008 میلادی ادامه یافت و پس از آن به دلیل اختلافات شدید آمریکا و کره شمالی به بن بست رسید و درخواست های آن زمان چین برای از سرگیری دوباره گفت و گوها به نتیجه نرسید.
رهبر کره شمالی روز پنجشنبه در جریان ملاقات با رییس جمهوری روسیه از او برای سفر به پیونگ یانگ دعوت کرد گزارش ها حاکی است پوتین این دعوت را قبول کرده و گفته است در زمان مناسب به آن کشور سفر خواهد کرد.
رهبر کره شمالی گفته است که شرایط در شبه جزیره کره به یک مقطع حساس رسیده است و تحولات‌‌ آینده این منطقه به رفتار و اقدامات آمریکا بستگی دارد.
شعار سال، بااندکی اضافات وتلخیص برگرفته از خبرگزاری ایرنا، تاریخ انتشار: 7 اردیبهشت1398، کدخبر:83292811،www.irna.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
برچسب ها:
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها