کد خبر: 5769
تاریخ انتشار: شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۹:۴۰
صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده

شعار سال: «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز پنج‌شنبه در نشست خبری هفتگی خود تأکید کرد هدف نهایی آمریکا در ونزوئلا سرنگونی دولت قانونی این کشور است و مقامات واشنگتن در راه دستیابی به این هدف از هیچ اقدام بی‌ثبات‌کننده‌ای فروگذار نمی‌کنند. سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در این خصوص افزود: «آمریکا هنوز از

آمریکا برای براندازی دولت ونزوئلا دست به هر کاری می‌زند

شعار سال: «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز پنج‌شنبه در نشست خبری هفتگی خود تأکید کرد هدف نهایی آمریکا در ونزوئلا سرنگونی دولت قانونی این کشور است و مقامات واشنگتن در راه دستیابی به این هدف از هیچ اقدام بی‌ثبات‌کننده‌ای فروگذار نمی‌کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در این خصوص افزود: «آمریکا هنوز از احتمال استفاده از گزینه نظامی علیه ونزوئلا صحبت می‌کند و این در حالی است که همه کشورهای آمریکای لاتین و حوزه دریای کارائیب و همچنین سایر کشورهای جهان صراحتاً مخالفت خود را با چنین اقدامی ابراز داشته‌اند».

این مقام روس در ادامه خاطرنشان کرد: «ما از آمریکایی‌ها می‌خواهیم که در کلیه عرصه‌های بین‌المللی طبق قوانین بین‌المللی رفتار کنند و از اقدامات غیرمسئولانه‌ای مانند وضع تحریم علیه کشورها و تهدید کردن آنها به استفاده از نیروی نظامی بپرهیزند».

آمریکا طی ماههای اخیر علاوه بر تحریم دهها مقام و نهاد ونزوئلایی، چندین بار این کشور را به حمله نظامی تهدید کرده است تا شاید از این طریق بتواند به هدف اصلی خود در ونزوئلا یعنی سرنگون کردن دولت قانونی نیکلاس مادورو و جایگزین کردن وی با یک مهره دست‌نشانده به‌نام «خوان گوایدو» دست پیدا کند.

با این حال نیکلاس مادورو تاکنون تسلیم فشارها و تهدیدهای آمریکا و متحدانش نشده و تأکید کرده است که از جایگاه قانونی خود کناره‌گیری نخواهد کرد.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم تاریخ انتشار 5 اردیبهشت 98، کد خبر: 1997523، www.tasnimnews.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
برچسب ها:
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها