کد خبر: 5634
تاریخ انتشار: جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰:۱۰
صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده

شعار سال: آمریکا در اقدامی برای تحت فشار قرار دادن ایران، نام سپاه را در لیست گروه‌های تروریستی قرار داد تا همچنان عرصه بر ایران تنگ شود. در حالیکه به نظر می‌رسید تنها جریان اصولگرا در مقابل این اقدام موضع بگیرند، اصلاح طلبان نیز وارد ماجرا شدند و از سپاه حمایت کردند. عباس عبدی فعال سیاسی

سپاه با سیاست‌های وزارت خارجه هماهنگ باشد

شعار سال: آمریکا در اقدامی برای تحت فشار قرار دادن ایران، نام سپاه را در لیست گروه‌های تروریستی قرار داد تا همچنان عرصه بر ایران تنگ شود. در حالیکه به نظر می‌رسید تنها جریان اصولگرا در مقابل این اقدام موضع بگیرند، اصلاح طلبان نیز وارد ماجرا شدند و از سپاه حمایت کردند. عباس عبدی فعال سیاسی در مطلبی نوشت حمایت اصلاح طلبان از سپاه مشروط است. او نکاتی را به عنوان پیش شرط مطرح کرده بود.

صادق نوروزی دبیر کل حزب توسعه ملی درباره تحریم‌های جدید آمریکا به رویداد۲۴ گفت: هدف ترامپ از تحریم، تسلیم کردن ایران است لذا برای اجرای پروژه خود علیه ایران به هر کاری دست می‌زند. ترامپ بعد از خارج شدن از برجام، چون نتوانست دیگر کشور‌ها را با خود همراه کند، نگران شکست پروژه خود است و چون سپاه فعالیت‌هایی در سوریه و سایر کشور‌ها دارد و انتقادهایی از آن شده است، با هدف فشار بیشتر سپاه را تحریم کرده و انتظار دارد مورد حمایت قرار گیرد. این در حالی است که در قانون اساسی از سپاه به عنوان یک ارگان نظامی برای حفظ امنیت ملی یاد شده شده است.

این فعال سیاسی اصلاح طلب تاکید کرد صرف نظر از انتقادات، کلیه جریان‌های سیاسی منجمله حزب توسعه ملی اقدام آمریکا را محکوم کردند و از این نهاد قانونی کشور حمایت کردند، چون با اصل سپاه مشکلی ندارند.

نوروزی تاکید کرد در این زمان بهترین عکس العمل سپاه این است که تابع منافع ملی و‌هماهنگ با سیاست‌های وزارت خارجه باشد و از حرکت‌های خودسرانه اجتناب کند و کاری نکند که خطرات بیشتری برای کشور به وجود آید و متوجه باشد که حمایت‌های مردمی و همه احزاب کشور، به معنای حمایت از حرکت‌های ماجراجویانه و خودسرانه نیست، چون دشمن دنبال بهانه جویی است، از این جهت سپاه لازم است به جای هر اقدامی ابتدا در جهت حفظ و تقویت پتشیبانی گروه‌های مختلف تلاش کند تا هر چه بیشتر مورد حمایت قرار بگیرد.

دبیرکل حزب توسعه ملی گفت: اصلاح طلب‌ها هرگاه خدشه‌ای به حقوق ملت واصل نظام وارد شود، نسبت به آن واکنش نشان می‌دهند و با توجه به اینکه سپاه نیز یکی از ارگان‌های نظام است، از بعد حفظ نظام، از سپاه حمایت می‌کنند.

نوروزی تاکید کرد آمریکا از اختلافات داخلی ایران سود می‌برد؛ همچنان که بعد از تصویب برجام در مجلس عده‌ای با آن مخالفت کردند و آن را ننگ دانستند و کارشکنی کردند که در خروج آمریکا بی تاثیر نبود، امروز هم وجود اختلاف در سیاست‌ها مشکل اصلی کشور است و تا مراکز قدرت و جناح‌ها در سیاست‌های کلی و رویه‌ها هماهنگ نشوند مشکلات کشور حل نخواهد شد، در مقابله با تروریست دانستن سپاه هم اگر اختلاف داشته باشیم، به نتیجه مورد نمی‌رسیم.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری رویداد 24 ،تاریخ انتشار 5 اردیبهشت 98، کد خبر: 172460، www.rouydad24.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
برچسب ها:
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها