کد خبر: 5598
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۰

شعار سال: اسماعیل نجار (معاون وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران کشور) گفت: ورودی‌های آب به سدهای استان خوزستان فروکش پیدا کرده و همچنین خروجی‌ آب از سد‌ها نیز کمتر شده و دبی آب در کارون و کرخه نسبت به گذشته به شدت کاهش پیدا کرده است. وی ادامه داد: آب به راحتی از کارون

کاهش آب ورودی به سدهای استان خوزستان

شعار سال: اسماعیل نجار (معاون وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران کشور) گفت: ورودی‌های آب به سدهای استان خوزستان فروکش پیدا کرده و همچنین خروجی‌ آب از سد‌ها نیز کمتر شده و دبی آب در کارون و کرخه نسبت به گذشته به شدت کاهش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: آب به راحتی از کارون و کرخه در حال عبور است، البته چند روز پیش آب به شادگان و تالاب شادگان رسید و در آنجا مقداری مشکلات ایجاد و روستاها تخلیه شد و جاده اهواز به آبادان به زیر آب رفت و تلاش شد که آب به شهر ورود نکند و آب به سمت خرمشهر منحرف شد.

وی افزود: آب در حال عبور از این مناطق به سمت دریاست و براساس گزارش‌هایی که دریافت کرده‌ایم خوشبختانه شهر مصون از ورود آب بوده است.

معاون وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران درباره اسکان موقت تصریح کرد: در خصوص اسکان مردم در مناطق آسیب دیده از سیل با چند موضوع مواجه