کد خبر: 5584
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۰
صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده

شعار سال: دولت ترامپ که چندی پیش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را در فهرست گروههای تروریستی خود قرار داده و تحریم‌هایی را علیه این نهاد رسمی وضع کرده بود، روز چهارشنبه اعلام کرد معافیت‌هایی را در این خصوص در نظر گرفته است. بر اساس دستورالعملی که «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا صادر کرده و

دولت آمریکا برای تحریم‌های خود علیه سپاه پاسداران معافیت در نظر گرفت

شعار سال: دولت ترامپ که چندی پیش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را در فهرست گروههای تروریستی خود قرار داده و تحریم‌هایی را علیه این نهاد رسمی وضع کرده بود، روز چهارشنبه اعلام کرد معافیت‌هایی را در این خصوص در نظر گرفته است.

بر اساس دستورالعملی که «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا صادر کرده و در نشریه رسمی دولت فدرال آمریکا موسوم به «فدرال رجیستر» منتشر شده است، به‌رغم تروریستی اعلام شدن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران از سوی دولت آمریکا، مقامات دولت‌ها یا شرکت‌های خارجی که مراوداتی با سپاه پاسداران یا نهادها و شرکت‌های زیرمجموعه آن داشته‌اند مشمول مقررات منع سفر به آمریکا نخواهند شد.

وزیر امور خارجه آمریکا تأکید کرده که اعطای این معافیت به‌نفع امنیت ملی آمریکاست اما انتظار می‌رود این اقدام خشم تندروهای کنگره را که همواره خواستار افزایش فشار بر ایران هستند در پی داشته باشد.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم تاریخ انتشار 4 اردیبهشت 98، کد خبر: 1996945، www.tasnimnews.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
برچسب ها:
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها