کد خبر: 4980
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۹:۵۵
صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده

شعارسال:حوزه‌ نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت شعار حج ۹۸ را «حج؛ خودسازی، اخوت دینی، تمدن اسلامی» اعلام کرد.  حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی‌عسکر ـ نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی ـ در حاشیه برگزاری همایش روحانیون، معین‌ها و معینه های حج سال ۹۸، در تبیین اهداف شعار

شعار حج ۹۸ اعلام شد

شعارسال:حوزه‌ نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت شعار حج ۹۸ را «حج؛ خودسازی، اخوت دینی، تمدن اسلامی» اعلام کرد.

 حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی‌عسکر ـ نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی ـ در حاشیه برگزاری همایش روحانیون، معین‌ها و معینه های حج سال ۹۸، در تبیین اهداف شعار حج امسال، اظهار کرد: کلید واژه‌های این شعار پس از کار کارشناسی با عنایت به لزوم خودسازی زائران در حج، بیانات مقام معظم رهبری در آغاز سال و مسایل داخلی و بین‌المللی انتخاب شده است.

وی بیان کرد: خودسازی یکی از اهداف حج است و اخوت دینی هم گرایش داخلی دارد و هم جهت‌گیری تقریب و ارتباط مذاهب اسلامی با یکدیگر را در بر می‌گیرد که یکی از مهمترین رسالت‌های زائران و علما و فرهیختگان در این سفر معنوی است.

نماینده ولی فقیه با بیان این‌که حج فرصت بی‌نظیری برای همفکری امت اسلامی درباره مهمترین چالش‌های جهان اسلام است، اظهار کرد: تمدن اسلامی به عنوان یکی از مهمترین کلید واژه‌های حج امسال بیانگر اقتدار، عزت و عظمت این تمدن برای حل این چالش‌ها است که می‌تواند در پرتو توسعه فرهنگ دینی و توجه به ارزش‌های والای اسلامی تحقق یابد.

امسال زائران ایرانی از ۱۷ تیرماه برای شرکت در مناسک حج تمتع راهی عربستان می‌شوند. طبق تفاهم‌نامه‌ی ایران و عربستان، ظرفیت تعیین شده برای حج ایرانی‌ها ۸۶ هزار نفر است.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار31فروردین 98، کدخبر: 98013113665، www.isna.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
برچسب ها:
برگزیده ها
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها