کد خبر: 4893
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۶:۰۷

شعارسال: سیدمحمدصادق الحسینی کارشناس اقتصادی در رشته توییتی نوشت: خبرهای بدی از تصمیم‌گیری برای بنزین می‌رسد. دادن سهمیه به ماشین‌دارها و تعیین قیمت آزاد دستوری همه بدی‌ها را در خودش دارد. این اولا ناعادلانه است (۴۰٪ خانوارها که ماشین دارند منتفع شده و بی‌ماشین‌ها که فقیرترند ضرر می‌کنند) دوما درآمدی که نصیب دولت میکند فقط

واقعی‌سازی قیمت بنزین و انرژی بزرگترین فرصت در تحریم است

شعارسال: سیدمحمدصادق الحسینی کارشناس اقتصادی در رشته توییتی نوشت: خبرهای بدی از تصمیم‌گیری برای بنزین می‌رسد. دادن سهمیه به ماشین‌دارها و تعیین قیمت آزاد دستوری همه بدی‌ها را در خودش دارد. این اولا ناعادلانه است (۴۰٪ خانوارها که ماشین دارند منتفع شده و بی‌ماشین‌ها که فقیرترند ضرر می‌کنند) دوما درآمدی که نصیب دولت میکند فقط ۵۰۰۰ میلیارد است.

متاسفانه نمیخواهیم تصمیم درست بگیریم اتفاقا واقعی‌سازی قیمت بنزین و انرژی بزرگترین فرصت در تحریم است. به همه ایرانی‌ها ماهانه ۲۰ لیتر بنزین ۱۰۰۰ تومانی داده شود+بازاری برای تبادل درست شود و خود مردم با عرضه و تقاضا قیمت را تعیین کنند و از افزایش قیمت سود و از کاهش ضرر کنند.

اندیشکده حکمرانی شریف پیشتر در گزارشی ابعاد واقعی سازی قیمت بنزین و آثار اجتماعی، اقتصادی و تاثیر مهم آن بر فقر و زندگی دهک‌های مختلف درآمدی را به خوبی تشریح کرده است. حکمرانی علاوه بر فهم شرایط، شجاعت و جسارت می‌خواهد.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از پایگاه خبری اقتصاد آنلاین ، تاریخ انتشار: 31 فروردین 1398 ، کدخبر: 348003 ، www.eghtesadonline.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها